Share This Post

Aktualności / Redakcyjny / Samochody ciężarowe

Flota Wieltonu wzbogaciła się o nowe ciągniki

Flota Wieltonu wzbogaciła się o nowe ciągniki

W ciągu kilku ostatnich tygodni do floty należącej do przedsiębiorstwa Wielton Logistic trafiło kolejne siedem egzemplarzy ciągników siodłowych Iveco S-Way. Co ciekawe, obecnie niemal połowę istniejącej floty, stanowią ciężarówki pochodzące właśnie od tego producenta.

Wielton Logistic zajmuje się przewożeniem produktów między wieloma oddziałami Grupy Wielton. Dodatkowo realizuje dostawy także bezpośrednio do swoich klientów. Swoją działalność prowadzi na terenie całej Europy.

Koncern Iveco poinformował, że wybrany przez przedstawicieli firmy Wielton Logistic model jest napędzany przez silnik wysokoprężny Cursor 11 Euro VI E o mocy 460 KM. Dodatkowo wszystkie pojazdy zostały wyposażone w pełni automatyczne, 12-biegowe skrzynie przekładniowe ZF HiTroniX.

Producenci komplementują także systemy umieszczone w tym modelu, które pozytywnie wpływają na kierowanie pojazdem przez kierowcę, m.in:

  • automatyczne gaszenie silnika, w przypadku dłuższej pracy na jałowym biegu,
  • aktywny tempomat ACC połączony z czujnikiem radarowym,
  • funkcja rozłączania napędu podczas zjazdów (ECO-ROLL).

Wszystkie powyższe systemu mają na celu w jak największym stopniu ograniczyć zużycie paliwa, dzięki czemu jazda będzie znacznie bardziej ekonomiczna i ekologiczna.

Na niższe spalanie paliwa wypływają także niektóre aerodynamiczne elementy kabiny, które zastosowano w tym modelu, np. dodatkowe reflektory umieszczone na narożach kabiny, czy słupek A z osłoną aerodynamiczną.

Warto także dodać, że zamówione przez firmę Wielton ciężarówki wyposażone są w kabiny sypialne Active Space. Ich cechą charakterystyczną jest wysoki dach oraz poduszki pneumatyczne, na których jest ona zawieszona. Producenci podkreślają, że zawieszenie — zarówno na przedniej, jak i tylnej osi, jest również pneumatyczne.

Prezes spółki Wielton Logistic — Błażej Walkowiak informuje, że wszystkie modele, które zostały dostarczone przez firmę Iveco, zostały bardzo dobrze przyjęte przez kierowców, pracujących dla firmy.

W swojej wypowiedzi dodaje także, że:

„Nasi kierowcy z pewnością doceniają kabinę, która jest dość obszerna i bardzo komfortowa, a także dodatkowe wyposażenie wpływające na poprawę bezpieczeństwa pracy. To z kolei wpływa pośrednio także na poprawę ich zadowolenia i zwiększenia efektywności pracy”.

Komfortowa kabina Iveco S-Way

Duża kabina sypialniana AS gwarantuje kierowcy bardzo wysoki poziom komfortu pracy oraz wypoczynku. W jej wnętrzu znajduje się m.in. bogaty zestaw multimedialny z dużym ekranem dotykowym oraz nawigacją, pojemna lodówka (50 l), dwa pojemniki izotermiczne, a także dwie wygodne leżanki.

Warto dodać, że komfort jazdy z pewnością poprawi pneumatyczny fotel, który posiada funkcję ogrzewania, a także wentylację. Dodatkowo wbudowane ma podparcie lędźwiowe i charakteryzuje się szerokim zakresem regulacji, dzięki czemu kierowca może dostosować go do własnych potrzeb.

Co ciekawe, poza wyżej wymienionym wyposażeniem, kabina posiada także specjalne podświetlenie wnętrza kabiny do jazdy w trakcie nocy, mechaniczny zamek kabiny od wewnątrz (Night Time Safety Lock), który z pewnością zagwarantuje kierowcom bezpieczny wypoczynek podczas postoju na parkingach, które bardzo często są niebezpieczne.

Oczywiście model posiada także w pełni automatyczną klimatyzację, która jest zintegrowana z klimatyzatorem postojowym.

Błażej Walkowiak przyznaje, że odebrane przez nich siedem egzemplarzy Iveco S-WAY znacznie różni się od wcześniejszych modeli. Zauważalny jest rozwój firmy, w którym widać, że koncern skupia się na wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań, które wpływają na poprawę komfortu pracy kierowców oraz na ekonomikę jazdy i eksploatacji.

Prezes Wielton Logistic z zadowoleniem wylicza liczne zalety otrzymanego modelu Iveco:

„Producent zapewnił nas o pewnych modyfikacjach ciągnika siodłowego, dzięki czemu znacznie poprawiła się ergonomia kabiny, w porównaniu do poprzedniej wersji, w związku z czym znacznie zmniejszyło się zużycie paliwa.

Kolejną zaletą jest z pewnością system przeznaczony do komunikacji zdalnej Iveco S-WAY, dzięki której możliwe jest zmaksymalizowanie dyspozycyjności i wydajności danej ciężarówki, poprzez zdalną diagnostykę RAS oraz bezprzewodową aktualizację oprogramowania”.

Niemal 90% całej floty należącej do Wielton Logistic stanowią pojazdu kubaturowe typu „mega”, które wyposażone są w dedykowane siodło z możliwością regulowanej wysokości.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest wykorzystanie w 100% niskiego ciągnika siodłowego, ponieważ może od współpracować z wieloma typami naczep, a nie tylko z przystosowanymi naczepami typu mega.

To rozwiązanie pozwala także na współpracę ze standardowymi naczepami kurtynowymi lub wywrotkami.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>