Share This Post

Aktualności / Nieuws / Samochody ciężarowe

Wielton w duchu zasad zrównoważonego rozwoju

Wielton w duchu zasad zrównoważonego rozwoju

Firma Wielton S.A jest największym producentem przyczep i naczep z Polski. Na Międzynarodowych Targach IAA Transportation, które odbyły się w Hanowerze, zaprezentowała swoją najnowocześniejszą ofertę produktów.

Na wrześniowym wydarzeniu, uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z produktami dwóch marek, które należą do Grupy Wielton, czyli Langendorfa z Niemiec i Wieltonu z Polski.

Na Tragach zaprezentowano m.in. naczepę podkontenerową Conitainer Master Super Light, lekką naczepę Coil Master Strong Light, a także naczepę furgonową Air Cargo Master.

Co ważne, producent przedstawił również wiele możliwości konfigurowania produktów, które znajdują się w jego ofercie. Marka Wielton już od kilku lat skupia się na pojazdach, które posiadają opcje konfiguracji, ale także angażuje swoich klientów w proces testowania i projektowania prototypów.

Bywa tak, że firmy same zwracają się do koncernu, aby stworzył rozwiązanie, specjalnie przystosowane do ich potrzeb. To z kolei sprawia, że oferta stale się poszerza.

Producent z Wielunia regularnie wprowadza do swojego portfolio nowe rozwiązania i produkty, które w mniejszy sposób oddziaływają na środowisko naturalne.

Na wrześniowym wydarzeniu, przedstawiciele firmy Wielton S.A. zaprezentowali najnowsze produkty ich marki, które są w stanie sprostać nawet najbardziej specyficznym potrzebom klientów, a jednocześnie zostały stworzone zgodnie z trendem zrównoważonego rozwoju, który był tematem przewodnim tegorocznych targów.

Cointainer Master Super Light

Jednym z produktów Wieltonu przedstawionych w hanowerze, który stworzony został po to, aby zredukować ślad węglowy, była lekka naczepa  Cointainer Master Super Light.

Producenci informują, że jest to pojazd przeznaczony do transportu morskich kontenerów typu 20’. Warto dodać, że sama naczepa wyposażona jest w najnowocześniejsze zamki, które są sterowane elektrycznie, za pomocą panelu znajdującego się w ramie lub pilota.

Takie rozwiązanie umożliwia bardzo szybki i sprawne zapięcie kontenera, bez potrzeby wychodzenia kierowcy z kabiny ciężarówki.

Przedstawiciele firmy zaznaczają, że ten produkt jest odpowiedzią na potrzeby swoich klientów, które mają na celu przede wszystkim zwiększyć ergonomię pracy i poprawić poziom bezpieczeństwa i komfortu kierowcy.

Co ciekawe, opisywany powyżej produkt, w swoim wyposażeniu posiada w pełni elektryczne nogi podporowe (Modul E-Drive), a także system Optilik, który umożliwia kontakt z pojazdem przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia mobilnego.

Faktem jest także, że pojazd Container Master SL zajął trzecie miejsce w konkursie Trailer Innovation 2023, w kategorii Bezpieczeństwo.

Coil Master Strong Light

Kolejnym spersonalizowanym produktem Wieltonu, który zaprezentowano w Hanowerze jest lekka naczepa Coil Master Strong Light. Jest to uniwersalny pojazd, który umożliwia zarówno przewóz paletowy, jak i stali w kręgach.

Warto zaznaczyć, że jest to naczepa, która posiada znacznie mniejszą masę własną, niż tradycyjne naczepy kurtynowe ważące 600 kg. To sprawia, że przewoźnicy mogę zmniejszyć liczbę przejazdów, dzięki czemu ograniczają zużycie paliwa, co z kolei obniża poziom emisji zanieczyszczeń do środowiska.

Takie rozwiązanie zwiększa również wszechstronność stworzonego pojazdu, który z pewnością znajdzie zastosowanie w transporcie każdego rodzaju ładunku.

Producenci dedykują ten produkt dla branży budowalnej i przemysłowej.

Air Cargo Master

Trzecim pojazdem, z którym mogli zapoznać się uczestnicy targów, był furgon Air Cargo Master. Jest to produkt dedykowany do przewozów kontenerów lotniczych, który może zapewnić bezpieczeństwo ładunku, dzięki specjalnemu systemowi rolek pneumatycznych i blokad, które dają możliwość załadunku i zabezpieczenia towaru bez większych problemów.

Warto także dodać, ze drzwi, które znajdują się z tyłu, są zabezpieczone elektronicznym zamkiem Maple. Pojazd charakteryzuje się bardzo wytrzymałą i sztywną zabudową, która zapewnia bezpieczny transport i chroni go zarówno przed dostępem obcych osób, jak i warunkami atmosferycznymi.

Strong Master i Bulk Master

Na stoisku Wieltonu można było również poznać wywrotki Strong Master i Bulk Master. Pierwszy model wykonany ze stali, jest przeznaczony do użytkowania w bardzo ciężkich warunkach, w szczególności w sektorze budowlanym.

Druga z nich — wywrotka Bulk Master dedykowana jest przewozom produktów rolnych lub transportu komunalnego. Skrzynia ładunkowa wykonana jest z aluminium bardzo wysokiej jakości, a jej pojemność może wynosić do 67 m³.

 

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>