Share This Post

Aktualności / jazda / Redakcyjny

Akcesoria do ciężarówek: poznaj niezbędne przedmioty dla kierowców

Akcesoria do ciężarówek: poznaj niezbędne przedmioty dla kierowców

Kierowcy ciężarówek większość czasu spędzają w trasie, często zmagając się z niebezpiecznymi drogami i niesprzyjającymi warunkami. Dlatego ważne jest, aby czuli się bezpiecznie i komfortowo w swoich pojazdach oraz aby mieli akcesoria do ciężarówek, które mogą im pomóc w ich ciężkiej rutynie.

Z drugiej strony należy unikać niektórych urządzeń, ponieważ mogą one ograniczać widoczność, utrudniać życie kierowcom i zwiększać ryzyko wypadków na drogach.

Warto podkreślić, że niektóre przedmioty są nawet zabronione, takie jak kolorowe żarówki, naklejki, folie okienne i tablice świetlne. Korzystanie z tego sprzętu może prowadzić do mandatów, a nawet zatrzymania pojazdu.

Dzięki odpowiednim akcesoriom do samochodów ciężarowych kierowcy mogą uzyskać większy poziom bezpieczeństwa i komfortu, ale również oszczędności.

Poniżej przedstawimy kilka akcesoriów, które mogą ułatwić codzienne życie truckerów.

Osłony przeciwsłoneczne i zasłony

Osłona przeciwsłoneczna do samochodów ciężarowych lub „daszek” jest rodzajem osłony na szyby pojazdu, zdolną do blokowania bezpośrednich promieni słonecznych padających na kabinę kierowcy i unikania ciągłego wpadania słońca.

Taki element jest niezbędny, zwłaszcza w dni intensywnego słońca, ponieważ zapobiega zakłócaniu widoczności przez światło i zagrażaniu bezpieczeństwu kierowcy na drogach.

Ponadto pełni również funkcję ochrony panelu ciężarówki, zapobiegając zużyciu części i pojawieniu się plam.

Jeśli chcesz całkowicie zasłonić promienie słoneczne, świetnym rozwiązaniem jest połączenie osłon przeciwsłonecznych z zasłonami.

Zasłony mają też dodatkowe zastosowanie, ponieważ gdy zapadnie zmrok, kierowca dzięki nim można uzyskać odrobinę prywatności w kabinie.

Kamery ochrony

Aby zwiększyć bezpieczeństwo i ograniczyć przemoc na drogach, kierowcy muszą być wspierani przez kamery bezpieczeństwa.

Urządzenie poprawia kierowcom widoczność ewentualnych niebezpieczeństw, które ich otaczają, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo kierowcy i ładunku. Dzięki niemu kierowca może wyraźnie zobaczyć ludzi i przedmioty w odległości do 250 metrów od ciężarówki.

Uchwyt na telefon komórkowy

Z pewnością każdy z kierowców wie, jak surowo zabrania się korzystania z telefonu komórkowego lub innego urządzenia elektronicznego podczas jazdy.

Osoby, które popełnią to wykroczenie, mogą zostać ukarane grzywną i otrzymać punkty karne. Jakby tego było mało, taka praktyka może również spowodować poważne wypadki na drogach.

Czasami jednak konieczne jest skorzystanie z telefonu komórkowego, aby sprawdzić trasę zaproponowaną przez GPS lub zapoznać się z mapami. Aby ułatwić sobie to zadanie, kierowcy mogą skorzystać z uchwytu na telefon komórkowy.

To niewielkie akcesorium pozwala od czasu do czasu zerkać na urządzenie bez odrywania wzroku od kierownicy lub zajmowania rąk przedmiotami innymi niż kierownica.

Ładowarka przenośna

Mówiąc o smartfonach i tabletach, ważne jest, aby upewnić się, że nie zabraknie im baterii w środku dnia lub nocy. Dobrym sposobem na uniknięcie konieczności korzystania z wtyczki w ciężarówce jest zakup przenośnej ładowarki.

Niektóre z nich wykorzystują nawet energię słoneczną do generowania prądu. W zależności od modelu wystarczą tylko dwie godziny ekspozycji na słońce, aby w pełni naładować baterię smartfona.

Zazwyczaj jednak kierowcy ciężarówek używają tradycyjnych ładowarek, które podpinane są do gniazda zasilania w kabinie. Bardzo popularną alternatywą dla ładowarek są także powerbanki.

Skrzynka z narzędziami

Twoja ciężarówka może wymagać szybkiej naprawy. Dlatego kluczowe znaczenie ma znajomość podstaw mechaniki samochodów ciężarowych i posiadanie pod ręką skrzynki z narzędziami.

Śrubokręty, klucze do kół i szczypce to tylko niektóre z głównych przedmiotów, które kierowcy powinni mieć zawsze przy sobie, ponieważ nigdy nie wiadomo co może się przytrafić podczas jazdy.

Sprzęt do zabezpieczania ładunków

Zastosowanie odpowiedniego sprzętu mocującego gwarantuje zarówno bezpieczeństwo przewożonych produktów, jak i integralność osób zaangażowanych w operacje.

Linia do zabezpieczania ładunków Robustec oferuje całkowite bezpieczeństwo, sztywność i łatwość przemieszczania dla najróżniejszych rodzajów ładunków. Produkty te są łatwe w użyciu i oferują różne opcje montażu i pojemności, w zależności od zastosowania i potrzeb każdego klienta.

Paski Robustec są wykonane w 100% z poliestru i są poddawane obróbce chemicznej, aby wchłaniały mniej wody. Wytrzymują temperatury od -40°C do + 100°C i posiadają ochronę anty-UV, odporną na działanie promieni słonecznych.

Jak zapewne zauważyłeś, akcesoria wymienione w tym artykule zwiększają nie tylko Twój komfort, ale także bezpieczeństwo i zgodność z przepisami ruchu drogowego.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>