Share This Post

Aktualności / Nieuws / Samochody ciężarowe

Udoskonalone spalinowe Mercedesy cz. 2

Udoskonalone spalinowe Mercedesy cz. 2

W tym artykule wracamy do tematu, który rozpoczęliśmy w poprzednim tekście. Jeśli jesteś ciekawy, co nowego przygotowali inżynierowie z koncernu Mercedes-Benz Truck, koniecznie przeczytaj drugą część tego artykułu.

Actros L Edition 3

Jest to limitowany model Mercedesa, którego nakład wynosi zaledwie 400 egzemplarzy. Warto dodać, że do jego wyposażenia dodano aż 30 dodatkowych elementów, które sprawiły, że pojazd ma niepowtarzalny charakter.

Do tych 30 dodatków zaliczyć można elementy nadwozia i wnętrza, co ciekawe, niektóre elementy zostały przeniesione z wersji Editon 1 i Edition 2.

Śmiało, można powiedzieć, że nowa edycja Actrosa L charakteryzuje się dużym luksusem, jeśli chodzi o elementy wyposażenia.

W kabinie, zarówno deska rozdzielcza, jak i uchwyty drzwiowe są wykończone skórą nappa, a wykonanie pozostałych elementów ozdobnych przypomina włókno węglowe. Warto także zwrócić uwagę na łuk dachowy, na którym znajduje się oświetlenie Ambiente.

Z pewnością dużą uwagę przyciągną także emblematy wejściowe zarówno po stronie kierowcy, jak i pasażera z napisem „Edition 3”.

W kabinie znajduje się łóżko wraz z całym kompletem pościeli, należy zaznaczyć, że materac ma szerokość 0,9 m, który z pewnością wpłynie na komfort snu kierowcy. Innym elementem wyposażenia jest zasłonka, którą można zasunąć przez całą kabinę.

Materiał, z którego ją wykonano zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz jest koloru beżowego. Jest to nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim chroni prywatność kierowcy.

Z zewnątrz ciężarówka posiada oklejenie, która informuje, że jest to Actros L „Edition 3”. Z boku zauważalne są stopnie wejściowe do kabiny, które wykonane zastały ze stali szlachetnej. Z tego samego materiału wykonano także kołpaki na przedniej i tylnej osi.

Actros F plus

Model Actros F jest obecny na rynku od stycznia 2021 roku i jest polecany szczególnie przedsiębiorstwom transportowym, które szukają ciężarówki przystosowanej do transportu dalekobieżnego i regionalnego, ale gównie do użytkowania z zabudową wymienną, silosową lub hakową.

Obecnie producent wprowadza na rynek aktualizację, czyli Actrosa F plus, który został wyposażony w dodatkowe funkcje zwiększające jednocześnie komfort i bezpieczeństwo kierowców i operatorów flot.

Jest to model wyposażony w najnowszą generację systemu MirrorCam, czyli tak jak wspominaliśmy w poprzednim tekście, ramiona kamer są skrócone, dzięki czemu wykonywanie niektórych manewrów jest znacznie prostsze. Do tego oczywiście dochodzą ulepszone parametry obrazu pochodzącego z kamer.

Warto dodać, że przy tym modelu istnieją również liczne elementy wyposażenia, które można wybrać: xtraLine Basic, TrendLine, StyleLine lub Ambiente LED.

Kabina dostępna jest w dwóch wariantach: StreamSpace i BigSpace. Obie opcje kabiny mają szerokość 2,5 metra, dzięki czemu wnętrze jest niezwykle przestronne.

Napęd pojazdu składa się z silnika OM 471 trzeciej generacji, którego dokładniej opisywaliśmy w poprzednim artykule.

Inteligentne rozwiązania cyfrowe

Aby maksymalnie wykorzystywać wszystkie modele Actrosa i zaoszczędzić czas, Mercedes-Benz Trucks daje swoim klientom dostęp do portalu Fleetboard, na którym znajduje się bardzo wiele rozwiązań cyfrowych.

Jednym z nich narzędzie Mapping-Tool, które pokazuje aktualne położenie danego pojazdu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu logistycy mogą niemal natychmiast zareagować na bieżący stan pojazdu.

Innym ciekawym narzędziem jest Logbook, czyli rodzaj dziennika, w którym znajdują się dokładne informacje dotyczące masy pojazdu, przebiegu, czasu jazdy, trasy przejazdu oraz topografii. Daje to możliwość przeanalizowania eksploatacji każdego Actrosa we flocie, a następnie przy współpracy z kierowcą, można zoptymalizować jego użytkowanie.

Mercedes-Benz Uptime: lepsza dyspozycyjność pojazdu

System Mercedes-Benz Uptime jest siecią łączącą pojazdy z bardzo intensywną obsługą klienta, która proponuje innowacyjne produkty serwisowe, aby zmaksymalizować czas, w którym ciężarówki spędzają w drodze.

Pozwala on na wcześniejsze wykrycie jakichkolwiek usterek i zalecić konieczność przeprowadzenia naprawy, dzięki czemu nie dochodzi do poważnych awarii, które wiążą się także dużym nakładem finansowym.

Centralnym elementem tego systemu jest Truck Data Center, który pobiera i analizuje dane z czujników, kamer oraz innych urządzeń sterujących, które znajdują się w ciężarówkach.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>