Share This Post

Aktualności / Redakcyjny / Samochody ciężarowe

Nietypowe ciągniki IVECO S-Way na służbie w Laude Smart Intermodal

Nietypowe ciągniki IVECO S-Way na służbie w Laude Smart Intermodal

Firma Laude Smart Intermodal S.A. złożyła zamówienie na trzyosiowe ciężarówki IVECO S-Way, które charakteryzują się specjalną konstrukcją wyróżniającą się niską masą własną pojazdu, przy jednocześnie dużej ładowności.

Dodatkowo ciężarówka wyposażona jest w jednostkę napędową o dość wysokiej mocy, co w połączeniu z pozostałymi czynnikami sprawia, że jest to ciągnik, który wykorzystywany jest do przewozów drogowych w ramach intermodalnego systemu logistycznego.

Innowacyjne przewozy

Przedsiębiorstwo Laude Smart Intermodal zajmuje się świadczeniem usług z zakresu transportu i logistyki. Z pewnością jest to jedna z najbardziej rozwijających się firm w branży, która za cel postawiła sobie osiągnąć pozycję lidera na rynku.

Działalność firmy opiera się na kompleksowej obsłudze klienta pod względem organizacji transportu z użyciem transportu intermodalnego i wykorzystaniu innowacyjnych kontenerów Laude, a także tradycyjnego transportu drogowego, kolejowego, morskiego i kolejowego.

Firma Laude Smart Intermodal stworzyła i opatentowała nowatorski sposób przewozu towarów przy wykorzystaniu specjalnych kontenerów ze stali typu swap body, które posiadają bardzo wiele pozytywnych stron, m.in.:

  • zabezpieczają ładunek,
  • wykluczają koszty związane z opakowaniami,
  • zwiększone bezpieczeństwo przy przeładunku.

Warto zaznaczyć, że jedną z największych zalet kontenerów użytkowanych przez firmę Laude jest ich konstrukcja. Pozwala ona na umieszczenie aż 14 europalet na jednym poziomie. Zazwyczaj w 20-stopowych kontenerach mieści się ich o 27% mniej.

Jeśli chodzi o maksymalną masę ładunku, to może ona wynieść nawet 30,5 tony, czyli o ok. 20% więcej niż w standardowym kontenerze.

Chyba najistotniejszym faktem dla wielu klientów jest to, że połączenie tych dwóch cech pozwala na osiągnięcie bardzo dużych oszczędności, które znacząco odbiegają od tradycyjnych przewozów, czyli z wykorzystaniem transportu drogowego i kolejowego z uniwersalnymi wagonami.

Specjalnie wyspecyfikowane ciężarówki

Oczywiście, aby firma Laude Smart Intermodal z łatwością i dużą wydajnością mogła przewozić tego typu kontenery do swoich klientów, musi posiadać dużą i nowoczesną flotę ciągników siodłowych, ale również zestawów, które przystosowane są do transportu kontenerów typu swap body.

To właśnie w celu spełnienia tych oczekiwań, firma zdecydowała się złożyć zamówienie na 68 ciągników siodłowych IVECO S-Way, które posiadają dodatkową oś, która umiejscowiona jest przed osią napędową.

Przedstawicielom przedsiębiorstwa przede wszystkim zależało na tym, aby pojazd miał stosunkowo niską masę własną, przy jednocześnie dużej ładowności i dużej mocy silnika.

Z informacji podanej przez firmę, nowe ciężarówki będą poruszać się po dość krótkich trasach, z tego względu zrezygnowano z dodatkowego wyposażenia, aby w maksymalny sposób obniżyć masę pojazdu. To właśnie w tym celu zastosowano lekką trzecią oś, a koła wyposażone zostały w aluminiowe obręcze.

Właściciele firmy zdecydowali się na markę Iveco, ponieważ był to jedyny koncern, który mógł zaoferować ciężarówkę z lekkim 11-litrowym silnikiem, którego moc wynosi 480 KM.

Mocne jednostki napędowe współpracują z bardzo wydajnymi zautomatyzowanymi skrzyniami biegów Hi-TroniX, które gwarantują niskie zużycie paliwa. Warto także dodać, że skrzynia ma funkcję wykorzystania bezwładności pojazdu Eco-Roll.

Bogata flota

Firma Laude Smart Intermodal posiada już w swojej flocie ciężarówki marki Iveco. W jej skład wchodzi m.in. sześć pojazdów serii X-WAY, które wyposażone są w różnego rodzaju zabudowy, a także żurawie wykorzystywane do przewozu i składowania stalowych płyt drogowych.

Wszystkie zamówione przez firmę pojazdy objęte są kontraktem serwisowym 3XL-LIFE na okres pięciu lat.

Warto także wspomnieć, że poza wyżej wspomnianymi 68 ciągnikami siodłowymi, firma zamówiła także 8 podwozi Iveco S-WAY wyposażonych przez WESOB w innowacyjny system nadwozi wymiennych, który został opracowany wyłącznie na potrzeby klienta.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, firma Laude Smart Intermodal posiada w swojej flocie egzemplarze od włoskiego producenta, w ilości 40 pojazdów. Dodatkowo posiada 8 pojazdów Trakker i X-WAY z zabudową w postaci żurawia oraz jedno podwozie pod kontenery typu swap body.

Pierwsza partia licząca 10 pojazdów z zamówionych ciągników siodłowych IVECO S-Way została niedawno przekazana przedstawicielom firmy Laude Smart Intermodal w jednej z siedzib IVECO, a dokładnie w Truck Nord Center mieszczącym się w Lubiczu, niedaleko Torunia.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>