Share This Post

Aktualności / Nieuws / Redakcyjny

Nowy podkontenerowy binaczepowy zestaw LHV z D-TEC

Nowy podkontenerowy binaczepowy zestaw LHV z D-TEC

Producent D-TEC pochodzący z Holandii, zajmuje się produkcją naczep i przyczep. Tym razem przy pomocy Van der Most Transport wprowadził na rynek pierwszy zestaw klasy LHV, który jest dłuższy, ale jednocześnie spełnia wszelkie parametry, aby realizować transport drogowy nie tylko w Holandii, ale również na terenie Niemiec.

Firma Van der Most Transport jest przedsiębiorstwem transportowym, które specjalizuje się przewozami kontenerów morskich. W swoim posiadaniu ma sporą flotę pojazdów ciężarowych.

Warto dodać, że pojazd poza zmianami pod względem technologicznym, który były konieczne, aby przystosować pojazd do poruszania się po niemieckich drogach, zmniejszyła się także jego masa własna.

Naczepa LHV z firmy D-TEC jest przystosowana do przewozu aż trzech kontenerów o długości 20 stóp lub dwóch, z czego jeden jest 20-stopowy, a drugi 40-stopowy.

Budowa składa się z Combidolly umiejscowionej z przodu i podwoziem Flexitrailer, Portmaster lub podwoziem o długości 40 stóp za nim.

Gerrit van Vlastuin, który jest dyrektorem firmy D-TEC tłumaczy, że ich klienci sami decydują, jakiej kombinacji potrzebują. Zdarza się tak, że niektórzy z nich korzystają z LHV, jako pojazdu kombinowanego, a inni mający sporo zmiennej pracy i potrzebują czasami tylko drugiej przyczepy do transportu.

Taka elastyczność oferty firmy sprawia, że jest to bardzo atrakcyjne dla potencjalnych klientów, którzy mają możliwość indywidualnego dopasowania pojazdu do swoich potrzeb.

Mniejsza emisja dwutlenku węgla dzięki LHV Van der Most Transport

Firma LHV Van der Most Transport zdecydowała się na naczepy Combidolly, które charakteryzują się stałym podwoziem o długości 40 stóp, po to, aby uzyskać jak największą nośność.

Niska masa własna pojazdu została pośrednio osiągnięta przez modyfikacje przeprowadzone przez firmę D-TEC, które spowodowały, że masa zmniejszyła się o niemal 200 kg.

Mark van der Most, który jest właścicielem firmy Van der Most Transport, podkreśla, że dzięki połączeniu pojazdu z 40-stopowym podwoziem producenta D-TEC, udało się osiągnąć optymalny ciężar własny, który zmniejszył się o 1500 kg, w porównaniu z innymi zestawami dostawczymi, które znajdują się w naszej flocie.

Ta redukcja masy była konieczna, aby stworzyć LHV, który będzie odpowiedni na niemieckie drogi i będzie bardzo interesującym produktem w tamtejszym transporcie.

W dalszej części wypowiedzi zaznacza również, że zestaw o mniejszej masie własnej sprawia, że można nim przetransportować znacznie więcej ładunku, dzięki czemu jest bardziej wydajny.

Dodatkowym plusem dużej ładowności jest także zmniejszenie ilości kursów, co powoduje, że zmniejsza się także emisja CO₂ nawet o 30% (w porównaniu z tradycyjnym pojazdem kombinowanym).

Specjalista ds. kontenerów dalekomorskich

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, firma Van der Most Transport specjalizuje się w transporcie drogowym różnego rodzaju kontenerów morskich.

Współpraca przedsiębiorstwa z producentem D-TEC rozpoczęła się już w 1993 roku, czyli w momencie, kiedy to firma otrzymała pierwszą dostawę „naczepy kombi”. Po krótkim czasie nastąpiły kolejne dwie dostawy, tym razem wielofunkcyjnych podwozi kontenerowych.

W związku z tym, że firma Van der Most Transport stała się wówczas dość istotnym klientem koncernu D-TEC na rynku holenderskim, producent otrzymuje bardzo istotne informacje zwrotne od firmy transportowej.

Jeśli chodzi o firmę D-TEC, to prowadzi ona już swoją działalność od 1959 roku. Na początku firma zajmowała się produkowaniem piecy, natomiast po pewnym czasie Jan Van Vlastuin, czyli założyciel firmy zmienił całkowicie profil działalności.

Po zmianie przedsiębiorstwo skupiło się na opracowywaniu i produkowaniu części metalowych na specjalne zamówienia klientów. Rozpoczęły się również inwestycje związane z branżą transportową, wraz z którymi zaczęto transportować wiele komponentów z sektora transportowego.

Kilka lat później, firma przenosi się do Kesteren, gdzie rozpoczęto realizację swojego obecnego profilu działalności.

Zajmuje się projektowaniem oraz dostarczaniem szerokiej gamy rozwiązań związanych z naczepami i przyczepami przystosowanymi pod przewóz kontenerów, m.in. znane na całym terenie Europy Portmastersy, Combitrailersy i Flexitrailersy.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>