Share This Post

Nieuws / Samochody ciężarowe / Technologia

Moc tuningu była z nami

Moc tuningu była z nami

W tym roku, a dokładnie w dniach 15-17 lipca odbyła się 18 edycja Master Truck Show, które organizowane jest w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Jest to jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Europie, na którą w tym roku zjechało niemal 1200 wyjątkowych ciężarówek.

Warto zaznaczyć, że tegoroczne wydarzenie świętowane było w towarzystwie ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Alvina Gajadhu, który jest głównym inspektorem transportu drogowego i co roku pojawia się na Master Truck.

Oczywiście nie zabrakło również znanych celebrytów, na tegorocznym show pojawił się m.in. strongman Mariusz Pudzianowski oraz znany aktor Piotr Zelt.

Na samym początku zakładano, że wydarzenie będzie zlotem truckerów, jednak z każdą kolejną edycją impreza przekształciła się w jedno z najciekawszych wydarzeń w branży transportu ciężkiego.

Obecnie Master Truck, to nie tylko pokaz ciężarówek, ale show, które przyciąga ogromne ilości miłośników pojazdów ciężarowych, na które składają się również liczne wystawy, targi, konkursy, a także koncerty.

Sam Alvin Gajadhur, podczas przemowy otwierającej tegoroczne wydarzenie podkreślił, że pamięta, jak impreza odbywała się jeszcze na terenie kampusu Politechniki Opolskiej, na którym zjawiło się zaledwie 200 pojazdów — a mimo to, już wtedy robiło ogromne wrażenie.

Andrzej Adamczyk zaznaczył, że codziennie współpracuje z organizacjami, które zrzeszają przedsiębiorców transportowych, dlatego zdaje sobie sprawę, jak wiele pracy potrzeba, aby Polacy mogli z dumą przyznać, że są liderami w transporcie europejskim.

W dalszej części wypowiedzi podziękował również kierowcom za ciężką pracę, jaką wykonywali w bardzo trudnych warunkach podczas pandemii.

Dzieła sztuki na kołach

Na tegorocznej imprezie pojawiło się bardzo wiele ciężarówek, które ozdobione były wieloma ciekawymi motywami pochodzącymi z bajek, filmów, czy gwiazd muzyki, np. Elvis Presley, czy Rolling Stones.

Wśród pojazdów bardzo wyróżniała się ciężarówka, która należała do firmy Nika Trans i była pomalowana na kolor niebieski i żółty, co oczywiście symbolizowało barwy walczącej Ukrainy. Dodatkowo na kabinie pojawił się napis „Slava Ukraina”, czyli sława Ukrainie, co ma pokazywać naszą solidarność polsko-ukraińską.

Jak co roku na wydarzeniu pojawili się również wielcy pasjonaci tuningu z Niemiec, Czech, czy Skandynawii. W szczególności na uwagę zasługiwały dwa egzemplarze marki Scania, które przyjechały ze Szwecji.

Na imprezie można było również zobaczyć zabytkowe pojazdy off-roadowe, gąsienicowe, a także motocykle. Bardzo interesującą atrakcją był wyścig wraków, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród publiczności.

Nowości od Repińskiego

Firma Repiński Transport już co roku znana jest z tego, że za każdym razem przedstawia jakieś nowości dotyczące pojazdów. W tym roku przewoźnik również nie zawiódł i pokazał szerszej publiczności nieznany wcześniej pojazd Volvo Black Panther.

Kamil Mislisz pracujący w tej firmie informuje, że jest to nowy pojazd, który użytkowany jest od zaledwie czterech miesięcy. Pojazd pomalowany został w motyw pochodzący z bajki i filmu Black Panther, a na ten pomysł wpadł sam szef firmy.

Innym pojazdem z przedsiębiorstwa Repiński było Volvo FH, który zasilił flotę firmy w listopadzie 2021 roku. Motyw również został wymyślony przez szefa, ale tym razem opierał się na filmie „Ojciec Chrzestny”.

Trzecią ciężarówką zaprezentowaną przez tego przewoźnika była Scania dekorowana motywami pochodzącymi z gry „Batman Injustice”. Pojazd jest już w firmie od kilku lat, jednak debiutuje na zlocie.

Pozostałe pojazdy warte wspomnienia

Łukasz Matras z przedsiębiorstwa Matras Transport zaprezentował Scanię S500, która została udekorowana przez wyspecjalizowaną firmę. Spośród przedstawionych projektów wybrano jeden: Święci z Bostonu.

Matras zaznacza, że cały proces tuningu był bardzo trudny, ponieważ był realizowany w miejscu oddalonym o prawie 400 km, a dodatkowo wymagał dużego wkładu finansowego. Właściciel podkreśla, że jest to już siódmy pojazd, który przeszedł podobne przeróbki, a już wkrótce w ich firmie pojawi się nowy, który również zostanie tuningowany.

Na szczególną uwagę zasługuje również trzyosiowa ciężarówka marki Volvo z ekspozycji Tom-Tech. Pojazd został ozdobiony w stylu militarnym, aby uczcić rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości. Kierowca informuje, że cały tuning wizualny trwał niemal pół roku.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>