Share This Post

Aktualności / Redakcyjny / Samochody ciężarowe

Gdy ciężarówka jest potrzebna od zaraz

Gdy ciężarówka jest potrzebna od zaraz

Grupa 99rent jest jedną z największych i najpopularniejszych wypożyczalni w Polsce. W swojej ofercie ma zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze. Obecnie w posiadaniu mają nieco ponad 3 tysiące pojazdów.

Warto jednak wspomnieć, że od 2020 roku utworzyli nowy brand, czyli spółkę 99truck, którego głównym założeniem będzie wypożyczenie pojazdów ciężarowych oraz naczep.

Najczęstszymi klientami są poszkodowani w wypadkach i kolizjach

Spółka swoje usługi dedykuję głównie wszystkim poszkodowanym, którzy brali udział w wypadkach lub kolizjach mających miejsce na drogach. 99truck współpracuje z przedsiębiorstwami ubezpieczeniowymi, które działają na terenie Polski.

Współpraca polega na wspieraniu firm w obsłudze rozszerzeń OC i zapewniają poszkodowanym możliwość bycia mobilnym.

Cały koszt wynajmu takiego pojazdu zastępczego jest rozliczany z firmą ubezpieczającą sprawcy wypadku/kolizji, zatem należy podkreślić, że jest to usługa, która nie wiąże się z żadnymi wydatkami, które będzie musiał ponieść korzystający z wynajmu.

Przedstawiciele firmy zaznaczają, że podczas swojej działalności udało im się pomóc już niemal 1000 poszkodowanym, którzy byli na tyle zadowoleni z usługi, że bardzo chętnie do wracają.

Dodatkowo spółka świadczy usługi związane z wynajmem krótkoterminowym i średnioterminowym dla firm przewozowych.

Zazwyczaj korzystają z nich przedsiębiorstwa, w których nagle pojawiła się potrzeba dodatkowego wsparcia, ze względu na dużą ilość zleceń, w przypadku awarii jednego z posiadanych pojazdów lub w czasie oczekiwania na nowy samochód, który został zamówiony.

Jak wygląda cała procedura wynajmu?

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące procedury wynajmu przedstawiane są podczas rozmowy telefonicznej, podczas której ustalane są wszelkie formalności.

Przedstawiciele spółki 99truck zapewniają, że przy zgłoszeniu potrzeby wynajmu pojazdu zastępczego, już tego samego dnia może go dostarczyć. Oczywiście istnieje również możliwość indywidualnego dostosowania wypożyczenia pod oczekiwania klienta.

Samochody są dostarczane i odbierane z miejsca, które jest wcześniej uzgadniane z klientem. Dostawy odbywają się głównie na terenie naszego kraju, natomiast jeśli zajdzie taka potrzeba, możliwe jest dostarczenie również poza granice Polski.

Pojazd, który otrzymuje klient, zawsze jest sprawdzony pod względem technicznym i czyszczony, tak, aby od razu był gotowy do użytkowania. Na pewno warto podkreślić, że firma podczas wynajmu krótkoterminowego nie narzuca limitów związanych z przejechanymi kilometrami.

Wszystkie niezbędne dokumenty podpisywane są elektronicznie na miejscu, podczas odbioru pojazdu, a następnie wysyłane są na adres mailowy, który zostanie wskazany przez klienta.

Wsparcie klienta poszkodowanego

Wsparcie oferowane jest już od pierwszej rozmowy z klientem, dotyczy ono również procesu likwidacji szkody. Pracownicy spółki już od samego początku instruują swoich odbiorców, jak powinno wyglądać zlikwidowanie szkody, aby przy współpracy z ubezpieczycielem szybko doprowadzić do zakończenia napraw spowodowanych kolizją.

W czasie trwania wynajmu kontrolowany jest czas jego trwania. Pracownicy działają w kooperacji z firmą ubezpieczeniową, klientem oraz serwisem, który zajmuje się naprawą pojazdu.

Celem tych działań jest zapewnienie poszkodowanym pojazdu zastępczego na cały okres trwania jego naprawy, a także pełnego rozliczenia okresu najmu przez ubezpieczyciela.

Spółka 99truck oferując taką obsługę swoim klientom, którzy są poszkodowani w wypadkach drogowych, nie pobiera żadnych kaucji, a wszystkie posiadane przez nich pojazdy posiadają w swoim wyposażeniu specjalne urządzenia przystosowane do poboru opłat drogowych zarówno w kraju (e-TOLL), jak i za granicą (Toll collect).

Pełne rozliczenie za przejazdy odbywa się po zakończeniu wynajmu, na podstawie zestawienia przygotowanego przez system, który zajmuje się obsługą pobierania opłat, co sprawia, że użytkownik podczas użytkowania pojazdu nie musi się o nic martwić.

Rozbudowana flota pojazdów

Spółka 99truck w swojej flocie ma niemal kilkadziesiąt samochodów ciężarowych, m.in. ciągniki siodłowe, a także pojazdy typu solówka. Pojazdy dostępne są w większości konfiguracji, jakie istnieją na rynku.

Poza pojazdami ciężarowymi spółka dysponuje wieloma naczepami: standardowe, naczepy typu mega, chłodnie, wywrotki, a także naczepy, które przystosowane są do przewozów specjalistycznych, przykładowo do transportu paliw lub silosów.

Warto zaznaczyć, że znaczna większość pojazdów posiadanych przez spółkę jest pojazdami nowymi lub 3-4 letnimi.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>