Share This Post

Aktualności / Redakcyjny / Samochody ciężarowe

Polska najlepszym rynkiem roku 2021 dla koncernu MAN

Polska najlepszym rynkiem roku 2021 dla koncernu MAN

Producenci ciągników siodłowych MAN, mogą pochwalić się bardzo dobrym poziomem sprzedaży w 2021 roku. W szczególności zadowoleni są z polskiego rynku, gdzie ilość rejestracji nowych samochodów tej marki była większa niż we Francji.

Warto zaznaczyć, że firma MAN Polska otrzymała również zaszczytny tytuł: „Market of the year”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Rynek Roku”.

Prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska, Marc Martinez w swojej wypowiedzi podkreśla, że to właśnie oni otrzymali taki tytuł za 2021 rok, dzięki czemu mogą dołączyć do pozostałych laureatów tego prestiżowego konkursu.

Oczywiście w dalszej części wypowiedzi zaznacza, że taki sukces udało im się osiągnąć tylko i wyłącznie dzięki ciężkiej i żmudnej pracy wykonywanej przez cały zespół, za co ogromnie dziękuje. Dodaje również, że ta nagroda motywuje ich do tego, aby utrzymać tak zadowalający wynik.

Statuetka dla zwycięzcy konkursu, swoim wyglądem przypomina postać lwa i została wręczona przedstawicielom firmy MAN Truck & Bus Polska przez członka zarządu MAN Truck & Bus SE — Friedrich’a Baumanna oraz szefa regionu europejskiego — Johan’a Björnör’a.

Rok 2021 był pełen sukcesów dla MAN Polska, ponieważ nasz rodzimy rynek zdecydowanie wyróżnia się na tle całkowitych wyników tej niemieckiej marki z poprzedniego roku. Warto także dodać, że pod względem ilości rejestracji pojazdów, MAN Polska może pochwalić się zdobyciem drugiego miejsca w rankingu tuż po MAN Niemcy.

Tak jak wspominaliśmy na początku artykuły, polski rynek wyprzedził Francję, która jest dość istotnym krajem zbytu dla tego producenta i długo utrzymywała się na swojej pozycji, tuż za Niemcami.

Klucz do sukcesu

Wypowiedź Marca Martineza:

„Zespół, który tworzą odpowiedni i nastawieni na sukces ludzie, to kluczowa część naszego sukcesu. Oczywiście tworzenie tak zgranej i silnej ekipy nie jest proste, ale jeśli chce się zdobywać sukcesy w pracy oraz osiągnąć wysoki poziom kultury działania, należy podjąć tę trudną próbę i stopniowo tworzyć zgrany i wykwalifikowany zespół, który będzie spełniał wszelkie oczekiwania”.

Dalej Martineza dodaje, że podczas tworzenia dobrego zespołu już na samym początku konieczne jest wyznaczenie pewnych zasad, których należy być wiernym aż do końca. Warto zwrócić uwagę na atmosferę i wzajemne zaufanie między członkami ekipy.

Na sam koniec wypowiedzi wypowiada słowa:

„Z pełną odpowiedzialnością, mogę powiedzieć, z nam jako firmie udało się stworzyć doskonały zespół”.

MAN w Polsce

Niemiecki koncern MAN funkcjonuje na polskim rynku już od niemal 29 lat. Podczas swojej obecności sprzedano ponad 55 tys. pojazdów użytkowych, wyprodukowano ponad 170 tys. ciągników siodłowych oraz ok. 20 tys. autobusów miejskich.

Swoją pozycję, jako największego producenta samochodów użytkowych w Polsce, niemiecki producent potwierdził dwa lata temu, czyli w 2020 roku. Z fabryk, mieszczących się w Niepołomicach i Starachowicach wyjechało nieco ponad 25 tys. samochodów, oznaczonych logo MAN.

Co ciekawe, jeden z modeli produkowanych w Niepołomicach, a dokładnie MAN TGX nowej generacji otrzymał jedną z najważniejszych nagród w branży samochodów ciężarowych: International Truck of the Year 2021.

Spółka MAN Truck & Bus Polska zajmuje się nie tylko sprzedażą pojazdów, ale również pełną obsługą posprzedażową egzemplarzy marki MAN oraz Neoplan w naszym kraju.

Warto dodać, że w tym celu, dysponuje ona dużą siecią składającą się z 32 punktów serwisowych. Wśród nich, 25 miejsc to autoryzowane stacje obsługi, a pozostałe siedem do własne serwisy.

W granicach naszego kraju koncern MAN dysponuje dwoma zakładami produkcyjnymi. Jeden z nich został otwarty w 2007 roku i znajduje się w Niepołomicach, położonych pod Krakowem. Można śmiało powiedzieć, że jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk ciągników siodłowych w Europie i zajmuje się produkcją pojazdów klasy ciężkiej, które będą użytkowane w całej Europie.

Drugi zakład znajduje się w Starachowicach, gdzie odbywa się montaż autobusów, a przypomnijmy, że koncern MAN jest największym producentem tego typu pojazdów w Polsce.

W 2017 roku, niemiecki producent wzbogacił swoją ofertę o lekki samochód dostawczy TGE o dopuszczalnej masie całkowitej 3-5,5 tony i produkowany jest w zakładzie w Białężycach w Wielkopolsce.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>