Share This Post

Aktualności / Redakcyjny / Samochody ciężarowe

Jak wybrać dobry i niezawodny serwis samochodów ciężarowych?

Jak wybrać dobry i niezawodny serwis samochodów ciężarowych?

Drogowy transport towarów jest branżą, która bardzo szybko się rozwija i jest jednym z trzech najważniejszych sektorów naszej gospodarki. Właściciele firm transportowy zdają sobie sprawę, że aby być konkurencyjnym na rynku, konieczne jest posiadanie nowoczesnej i niezawodnej floty pojazdów, która pozwoli na szybkie i bezpieczne dostawy.

Podczas swojej pracy, samochody ciężarowe pokonują ogromne odległości, zazwyczaj jest to niemal kilka tysięcy dziennie, przez co narażone są na bardzo intensywną eksploatację. W związku z tak dużym użytkowaniem w pojazdach mogą pojawiać się różnego rodzaju usterki.

Najczęstsze awarie spotykane w ciężarówkach dotyczą problemów z oponami, zawieszeniem, a także z błędami w elektryce. Nawet najdrobniejsze usterki mogą doprowadzić do przestojów ciężarówek, co dla przewoźników jest ogromnym problemem, który z pewnością wpłynie na finanse firmy.

Auto, które czeka na naprawę, nie jest w stanie wykonywać przewozów, więc nie zarabia, natomiast gdy awaria pojawi się w trakcie realizowania zlecenia, spowoduje znaczne opóźnienia dostawy, a także utratę pieniędzy.

Najlepszym rozwiązaniem, aby maksymalnie ograniczyć takie sytuacje, jest regularnie przeprowadzany serwis pojazdu. Nasuwa się zatem pytanie: W jaki sposób wybrać specjalistę, który najlepiej zajmie się ciężarówką?

Co może zaoferować serwis samochodów ciężarowych?

Obecnie, niemal każdy serwis samochodów ciężarowych ma w swojej ofercie bardzo szeroki wachlarz usług powiązanych z zapewnieniem pełnej sprawności pojazdów.

Najczęściej wśród proponowanych usług można znaleźć: naprawy układu kierowniczego, układu hamulcowego, zawieszenia i układu chłodniczego. Poza tymi usługami proponowany jest także serwis opon, klimatyzacji, a także serwis tachografów.

Śmiało możemy powiedzieć, że serwis godny polecenia, powinien mieć w posiadaniu własny sprzętu do przeprowadzania pełnej diagnostyki, dzięki czemu naprawa usterki może być wykonywana przy wykorzystaniu nowoczesnych komputerów.

Warsztaty, które specjalizują się w przeprowadzaniu diagnostyki samochodów ciężarowych, z pewnością posiadają urządzenia i przyrządy, które dedykowane są do tego rodzaju pojazdów.

Serwis pojazdów ciężarowych — jakie powinien mieć cechy?

Wyspecjalizowane warsztaty zajmujące się serwisem i naprawą pojazdów ciężarowych korzystają z urządzeń nowoczesnych, a w swojej załodze mają wyłącznie wykwalifikowanych mechaników, a także części zamienne, które są bardzo dobrej jakości.

Należy zaznaczyć, że naprawa tira lub pojazdu ciężarowego wymaga nie tylko profesjonalnego sprzętu, ale również specjalistów, którzy mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.

Innymi cechami, którymi powinien charakteryzować się dobry warsztat dla ciężarówek to przede wszystkim dyspozycyjność, krótki czas naprawy, a także przeprowadzanie napraw zgodnie z wytycznymi producenta.

Gdzie naprawić uszkodzony samochód ciężarowy?

Przede wszystkim, podczas wyboru odpowiedniego miejsca do naprawy samochodu ciężarowego, warto zwrócić uwagę na to, jakie dany warsztat ma możliwości sprzętowe. Chodzi tutaj głównie o to, czy jest on wyposażony na tyle, aby usługi mogły być przeprowadzane profesjonalnie.

Oczywiście warto także zwrócić uwagę na to, czy dany warsztat posiada stanowiska, które będą mieć odpowiednią wielkość umożliwiającą szybką i sprawną wymianę części, lub naprawę usterki.

Niezwykle istotne jest również samo podejście mechaników do swojej pracy. Wszelkie naprawy oraz prace serwisowe, powinny być wykonywane rzetelnie i solidnie. Podczas wyboru, warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy — im szersze, tym lepiej.

Przykładem miejsca, w którym można znaleźć godną zaufania obsługę, jest Centrum Serwisowe Mostki, które zlokalizowane jest przy drodze krajowej nr 92, będącej główną trasą komunikacyjną, łączącą wschodnią i zachodnią część Polski.

Warto także podkreślić, że jest to jedno z najlepszych miejsc w naszym kraju, które specjalizuje się w serwisowaniu samochodów ciężarowych i tirów, który w swoim wyposażeniu posiada nowoczesny sprzęt umożliwiający przeprowadzanie niemal wszystkich napraw i usług serwisowych.

Firma poza doskonałym wyposażeniem posiada także świetnie wykwalifikowaną kadrę mechaników, którzy poradzą sobie z każdą usterką.

Centrum Serwisowe Mostki spełnia również funkcję okręgowej stacji kontroli pojazdów, która może zapewnić pełen zakres badań technicznych dedykowanych autobusom, samochodom ciężarowym, motocyklom, motorowym, pojazdom osobowym, a także ciągnikom rolniczym i innych pojazdom specjalnym.

Firma prowadzi także szereg dodatkowych usług takich jak: pomiar właściwości akumulatora, sprawdzenie zbieżności kół, pomiar płynu hamulcowego, a także oferuje możliwość sprawdzenia pojazdu przed jego zakupem.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>