Share This Post

Aktualności / Nieuws / Samochody ciężarowe

Limitowany Mercedes Actros Edition 2 wydany z polskiego oddziału Mercedes-Benz

Limitowany Mercedes Actros Edition 2 wydany z polskiego oddziału Mercedes-Benz

Na początku kwietnia 2022 roku w jednym z oddziałów Mercedes-Benz, a dokładnie w Grupa Wróbel w Straszynie, wydany został nowy ciągnik siodłowy tej marki. Jest to seria limitowana modelu Actros Edition 2.

Taki egzemplarz pojazdu ciężarowego trafił do firmy DTS Transports, która niecałe trzy lata temu, bo w 2019 roku odebrała z oddziału model Edition 1.

Warto zaznaczyć, że nowe wydanie klasy premium Actrosa posiada aż 40 elementów dodatkowych, które stanowią część wnętrza oraz nadwozia. Wartość takiego egzemplarza z edycji limitowanej może osiągnąć nawet powyżej 100 tys. euro.

Nowa seria Actrosa będzie bardzo ograniczona, ponieważ wyprodukowanych zostanie zaledwie 400 takich pojazdów. Co ciekawe spośród tak niewielkiej ilości, 54 egzemplarze trafią do Polskich oddziałów.

Do charakterystycznych elementów tej serii należeć będzie m.in. ściana boczna kabiny, która zostanie oklejona szablonem imitującym kształt gwiazdy, na osłonie przeciwsłonecznej pojawi się napis „Edition 2”, a z przodu znajdzie się emblemat Actrosa.

Dodatkowo pojazd zostanie wyposażony w siedem dodatkowych reflektorów LED, cztery z nich znajdą się w osłonie przeciwsłonecznej, a pozostałe trzy będą umiejscowione w tylnej części kabiny.

Z zewnątrz pojawi się wiele elementów wykonanych ze stali szlachetnej, które z pewnością przyciągną uwagę wielu obserwatorów. Należą do nich m.in. piasty tylnej osi, nakładki na nakrętkach kół, a także stopnie zewnętrzne prowadzące do wnętrza kabiny.

W wyposażeniu znajduje się także znak Mercedesa z dodatkowym podświetleniem, a także czarną nakładką. Dodatkowo pojawiło się kilka efektownych aplikacji dekoracyjnych wykonanych z ciemnego chromu.

Przód ciągników z serii Edition 2 będzie pomalowany metalizowanym lakierem na szaro w odcieniu przypominającym kamienie księżycowe.

We wnętrzu kabiny liczne elementy, przykładowo deska rozdzielcza, czy uchwyty w drzwiach będą wykończone skórą nappa. Dodatkowo pojawi się wiele ozdobnych elementów, które będą przypominać wyglądem włókno węglowe.

W wyposażeniu będzie także łóżko o szerokości 90 cm wraz z pościelą. Wewnątrz zamontowane będą zasłonki, które w bardzo stylowy sposób pozwolą na odrobinę prywatności w kabinie.

Zasłonki będą wykonane z materiału w kolorze beżu migdałowego od wewnątrz, a od zewnątrz w kolorze czarnym. Oczywiście będzie ona także ozdobiona logiem Mercedesa, podobnie jak zasłona znajdująca się przed łóżkiem.

Odbiór wcześniejszej edycji Actrosa

W 2019 roku, firma, o której wspominaliśmy wcześniej, odebrała ciągnik siodłowy z limitowanej kolekcji Actros EDITION ONE 1863 LS razem z naczepą chłodniczą, która była do niego przeznaczona.

Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w 2018 roku, a otrzymany pojazd był drugim samochodem w ich dotychczasowej flocie. Bartłomiej Wasilewski z Mercedes-Benz Grupa Wróbel w Straszynie zaznacza, że była to ciężarówka z najbogatszą konfiguracją, jaka została wydana w 2019 roku.

Podkreśla także, że decyzja firmy, która funkcjonowała od nie tak dawna, była bardzo odważnym krokiem, który jak się później okazało, był dobrym posunięciem. Teraz ta sama firma odebrała kolejny ciągnik, tym razem z nowej edycji EDITION TWO 1848 LS, których wyprodukowano zaledwie 400 egzemplarzy na całą Europę.

Obecnie firma  DTS Transports ma w swojej flocie 6 ciągników siodłowych w wersji 1848 LS, 1851 LS, 1863 LS, a także trzy naczepy chłodnicze.

Nowy model Actrosa, który odebrała firma, znacząco różni się wizualnie od swojego poprzednika, jednak posiadają także element wspólny — oba dostarczają kierowcy wysokiego komfortu pracy oraz dużego zadowolenia dla właściciela przedsiębiorstwa.

Nowa edycja posiada silnik o innej pojemności i mocy na poziomie 480 KM. Dodatkowo doposażono ją w szereg dodatkowych elementów m.in. Asystent Martwego pola i szerokie opony z przodu.

Oczywiście oba egzemplarze z edycji limitowanych posiadają różne kolory lakieru, które były dedykowane specjalnie do swojej wersji oraz wyposażone w specjalne pakiety dodatkowego oświetlenia.

Firma DTS Transports podczas odbioru swojego egzemplarza z limitowanej kolekcji otrzymała także miniaturowy odpowiednik swojej nowej ciężarówki.

Oczywiście tak prestiżowy pojazd ciężarowy klasy premium w czasach, gdy na rynku kierowców jest tak mało, może stanowić bardzo duży argument, który spowoduje, że potencjalni pracownicy zdecydują się na pracę właśnie w tej firmie.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>