Share This Post

Aktualności / Nieuws / Redakcyjny

Jak powinna wyglądać udana współpraca z przewoźnikiem?

Jak powinna wyglądać udana współpraca z przewoźnikiem?

Działalność firm spedycyjnych w bardzo dużej mierze zależna jest od współpracy z innymi firmami, które zajmują się usługami przewozowymi. Łatwo zatem stwierdzić, że aby działalność w tej branży mogła się rozwijać, należy regularnie poszerzać liczbę swoich kontrahentów.

Warto sobie zadać pytanie: Jak powinna cechować się współpraca, tak aby osiągnąć korzyści dla obu stron?

Czym się kierować na etapie nawiązywania współpracy z przewoźnikiem?

Jedną z głównych rzeczy, na jaką powinno zwrócić się uwagę, jest jakość posiadanej floty pojazdów. Im lepsze pojazdy firma posiada, tym staje się ona bardziej konkurencyjna na w oczach przedsiębiorstw spedycyjnych. Oczywiście wiąże się to z płynnością dostaw i brakiem potencjalnych awarii.

Na podstawie aktualnych informacji i prognoz, największym zainteresowaniem w ostatnim czasie, cieszą się ciągniki siodłowe, które posiadają naczepę umożliwiającą przewóz ładunków do 24 ton. Są to pojazdy, które z łatwością przetransportują duże maszyny lub części linii produkcyjnych.

Fachowość przy realizacji usług transportowych

Innym przykładem, który wpływa na konkurencyjność firmy transportowej, jest doświadczenie oraz profesjonalizm w działaniu. Udana współpraca wyróżnia się przede wszystkim terminowymi dostawami, ale również z nienaruszonym ładunkiem, który powinien być zawsze właściwie zabezpieczony.

Firmy transportowe powinny mieć świadomość, że poszczególne ładunki mogą wymagać różnych zabezpieczeń, dlatego ważne, aby były one właściwie dobrane do danego zlecenia.

Są to aspekty, które świadczą o dużej fachowości firmy transportowej, dzięki czemu może stać się ona konkurencyjna na rynku.

Gotowość do podejmowania międzynarodowych zleceń

Każdy doświadczony przewoźnik doskonale zdaje sobie sprawę, że najbardziej opłacalnymi zleceniami są kursy międzynarodowe. Jednak pomimo ich opłacalności, kierowcy zmuszeni są do długiej rozłąki z rodziną, które czasem trwa nawet kilka tygodni.

Oczywiście są również takie osoby, którym nie przeszkadza długa nieobecność w domu, dlatego może być to dla nich naprawdę atrakcyjne zlecenie często proponowane przez firmy spedycyjne.

Przewozy międzynarodowe są dziedziną, która może mieć duży wpływ na rozwój gospodarczy kraju. Do państw, w których najczęściej realizowane są zlecenia przewozów międzynarodowych, należy Belgia, Niemcy, Austria i Francja.

Znajomość języków u przewoźnika jest atutem, jednak nie jest ona wymagana, aby mógł on podjąć się realizacji kursu międzynarodowego. Warto podkreślić, że jeśli przewoźnik napotka jakiekolwiek trudności na trasie, najczęściej ma do dyspozycji pomoc spedytora.

Znacznie ważniejsza w tej pracy jest wiedza na temat procedur kontroli, a także sposoby postępowania w różnych sytuacjach, które spotkają go w innych krajach.

Konkurencyjność przedsiębiorstw spedycyjnych

Obecnie cała branża transportowa zmaga się z brakiem wystarczającej ilości kierowców, dlatego firmy spedycyjne starają się również oferować atrakcyjne warunki współpracy. Na ich konkurencyjność również wpływa kilka czynników.

Przewoźnikom zależy na zapewnieniu im stałych zleceń krajowych lub międzynarodowych oraz terminowym wypłatom wynagrodzeń. Ważna jest również stała stawka za przejechane kilometry, a także wsparcie spedytora przy ewentualnych kontrolach, w szczególności poza granicami kraju.

Dla wielu przewoźników istotne jest, aby firma spedycyjna mogła zapewnić ładunki całopojazdowe, a także pomóc podczas poszukiwań wolnych ładunków.

Współpraca z firmą spedycyjną może być opłacalna!

Przewoźnicy bardzo często uważają, że współpraca z przedsiębiorstwem spedycyjnym jest strzałem w kolano i nie pozwala na rozwój. Panuje przekonanie, że wiąże się ona z o wiele mniejszymi zarobkami, niż w przypadku samodzielnego wyszukiwania klientów.

Nie jest to prawdą, a przewoźnicy najczęściej dowiadują się o tym w praktyce. Oczywiście wszystko zależne jest od firmy i wynegocjowanych warunków współpracy.

Atutem, o którym można powiedzieć od samego początku, jest oszczędność czasu, ponieważ przewoźnik nie musi samodzielnie wyszukiwać zleceń i dokonywać niezbędnych formalności z klientem.

Zatem współpraca jest dla wielu bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ dzięki temu otrzymują oni już gotową dokumentację, która zawiera wytyczne oraz warunki zlecenia.

Podsumowując wszystkie informacje, o których wspominaliśmy w artykule, można stwierdzić, że solidna flota, chęć do realizacji zleceń międzynarodowych, a także znajomość procedur kontroli sprawia, że przewoźnik jest niezwykle atrakcyjny dla firm spedycyjnych.

Z kolei gwarancja stałych zleceń i niezmiennych stawek za kilometr oraz wsparcie spedytora podczas wykonywania zleceń poprawia konkurencyjność firmy w oczach przewoźnika.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>