Share This Post

Aktualności / Nieuws / Samochody ciężarowe

Zaawansowane zabezpieczenia ładunku przed nieproszonymi gośćmi

Zaawansowane zabezpieczenia ładunku przed nieproszonymi gośćmi

Każdy pojazd ciężarowy potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia. W końcu na co dzień spotykamy wielu ludzi i nigdy nie wiadomo, kto i kiedy zapuka do tylnych drzwi samochodu. Aby uniknąć nieproszonych gości, warto zaopatrzyć się w zaawansowaną technologię, którą oferuje firma Protect Vehicle Security.

Automatyczna blokada pneumatyczna SBS Hornet Lock-25 oraz system nowej generacji plombujący samochody i zapewniający integralność ładunków MAPLE BDI Internal/Shutter — Integritas BDI.

SBS Hornet Lock-25

SBS Hornet Lock-25 to blokada pneumatyczna, która jest w pełni zautomatyzowana i należy ją przymocować do podwozia naczepy.

Dzięki temu urządzeniu można zabezpieczyć drzwi przyczepy, jednocześnie nie uszkadzając ważnych elementów izolacyjnych ciężarówki. Choć zamek przymocowywany jest do podwozia, jego regulacja odbywa się u dołu drzwi przyczepy.

Żywotność tego innowacyjnego zamka jest zazwyczaj dłuższa od żywotności naczepy, dlatego po jej eksploatacji można bezproblemowo rozmontować zamek i ponownie zamontować go w nowej naczepie.

Metalowe części zamka są zrobione ze stali nierdzewnej. W zestawie znajduje się także 2-centymetrowy rygiel, za pomocą którego można skutecznie zablokować drzwi, zapobiegając tym samym włamaniu.

Zamkiem można sterować, dzięki elektronicznemu modułowi kontroli dostępu. Blokada zamku zwalniania jest za pomocą transpondera RFID oraz kodu PIN i kodu awaryjnego. Proces odblokowywania można monitorować, a także kontrolować w pełni zdalnie dzięki systemowi telematycznemu.

Zamek posiada 2 tryby odblokowywania i blokowania – automatyczny oraz ręczny. Za pomocą technologii geofencing można skutecznie kontrolować cały proces odblokowywania. Co więcej, po zablokowaniu drzwi technologia generuje nowy numer plomby, a także kod pozwalający na ich odblokowanie.

System jest wyposażony w bardzo dobrej jakości szwajcarski moduł telematyczny marki FELA.  Technologia jest zgodna z wymaganiami TAPA TSR 2020.

Połączenie zamka wraz z modułem pozwala na korzystanie z portalu telematycznego, raportów i tabel dynamicznych, danych lokalizacyjnych oraz danych trasy, a także zapewnia ich bezpieczną rejestrację w zaawansowanym systemie.

IQ Access generuje nie tylko kody umożliwiające odblokowanie zamka, ale także numery plomb elektronicznych. Co więcej, z jego pomocą można sprawdzić stan czujników drzwi i zamka, a także pozwala na zdalną konfigurację zamka.

MAPLE BDI Internal/Shutter

Na uwagę zasługuje także nowoczesny system BDI Internal, z którego pomocą z łatwością można zaplombować pojazd oraz zapewnić integrację ładunku. System ten umożliwia kontrolę oraz zapewnia bezpieczeństwo przewożonych ładunków.

Technologia BDI Internal eliminuje konieczność korzystania z plomb jednorazowych, dlatego zastosowanie go w swoim pojeździe pozwala na wykonywanie wydajniejszych operacji przewozowych.

System umożliwia automatyczne plombowanie oraz zamykanie pojazdu, w którym znajduje się ładunek. Mechanizm informuje także o tym, kto zajmował się ładunkiem.

BDI Internal pozwala kontrolować dostęp do przestrzeni, w której znajduje się ładunek i dopuszcza opcję wyłączenia dostępu przewoźnika.

Technologia sprawnie chroni ładunek przed kradzieżą, a to wszystko dzięki wykorzystaniu w pełni kontrolowanego dostępu do drzwi przestrzeni ładunkowej.

Podsumowując, MAPLE BDI Internal to system nowej generacji, który pokazuje kto, gdzie i kiedy miał dostęp do przestrzeni ładunkowej, rejestruje każdą aktywność mającą miejsce u drzwi w czasie przewozu oraz postoju.

Mechanizm pasuje zarówno do drzwi otwieranych standardowo, jak i roletowych. Można go zamontować w pojazdach całkiem nowych, ale także w używanych i modernizowanych.

Jeśli w drzwiach jest ograniczone miejsce, system można zamówić z oddzielnym układem montażowym specjalnie przeznaczonym do tego typu zastosowań.

Najważniejsze elementy i funkcje systemu:

  • Wyświetlacz LED — na nim zostaje wyświetlony numer plomby; jest on czytelny nawet w najgorszych warunkach pogodowych
  • Challenge Response — dzięki tej funkcji kierowca nie musi posiadać kluczy; aby otworzyć przestrzeń ładunkową, użytkownik może wprowadzić jednorazowe kody; kody te generowane są za pomocą specjalnego algorytmu i tylko przez osoby upoważnione
  • downloader — to urządzenie raportujące; dzięki niemu informacje o wszystkich zdarzeniach mających związek z drzwiami, zamkiem czy plombą są przesyłane do platformy internetowej. Funkcja ta pozwala na sprawdzenie miejsca i czasu otwierania przestrzeni ładunkowej, a także zweryfikowania osoby mającej do niej dostęp.
  • Emergency Pin Codes — to kody PIN, które umożliwiają otwarcie zamka w awaryjnych sytuacjach, na przykład w przypadku zgubienia kluczy.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>