Share This Post

Aktualności / Samochody ciężarowe / Technologia

Tysięczny pojazd LNG IVECO w Polsce

Tysięczny pojazd LNG IVECO w Polsce

W Polsce pojawił się rekordowy, bo tysięczny egzemplarz IVECO z napędem LNG, który wykorzystuje skroplony gaz ziemny jako paliwo. Pojazd został dostarczony firmie PTM Wyszyński mieszczącej się w Wyszkowie.

Tysięczny ciągnik siodłowy znajdował się wśród dwóch dostarczonych egzemplarzy IVECO S-WAY LNG. Są to niskoemisyjne pojazdy wyposażone w najnowocześniejszy układ napędowy, a ich moc wynosi 460 KM.

Ten model, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje skroplony gaz ziemny jako paliwo (LNG – Liquefied Natural Gas).

Z okazji dostarczenia tak wyjątkowego egzemplarza, odbyło się uroczyste spotkanie, na którym ceremonialnie przekazano klientowi kluczyki do obu samochodów, a także wręczono specjalny prezent. Cała uroczystość odbyła się w siedzibie firmy, czyli w Wyszkowie pod Warszawą.

Na międzynarodowych szlakach

Firma, która otrzymała tysięczny egzemplarz LNG IVECO, od wielu lat zajmuje się realizacją zadań z zakresu międzynarodowego transportu ładunków całopojazdowych. Zasięg działalności firmy obejmuje cały obszar Europy, a także Rosję.

Firma PTM Wyszyński obsługuje klientów funkcjonujących na rynku: elektrycznym i elektronicznym, maszynowym, przemysłu samochodowego, a także z działu opakowań.

Warto również wspomnieć, że firma zajmuje się także realizacją zleceń na dostawy awizowane w konkretnym momencie, przez co biorą udział w poprawie efektywności, elastyczności i skracaniu cyklu produkcyjnego, na podstawiem koncepcji „just in time”.

Firma w swoich działaniach dużą uwagę poświęca na stałe doskonalenie swoich usług, a także dalszy rozwój technologii.

Kierowcy przeszkoleni

Jeszcze przed oficjalnym przekazaniem dwóch ciągników siodłowych marki IVECO, odbyło się szkolenie dla kierowców, które poprowadził jeden z trenerów Akademii Jazdy IVECO.

Na szkoleniu, truckerzy poznali techniki ekonomicznej jazdy, a także obsługę technologii IVECO HI-CRUISE GPS, która posiada wiele zintegrowanych opcji wspomagających prowadzenie ciężarówki.

Na spotkaniu przedstawiono również działanie niezwykle nowoczesnego systemu IVECO S-WAY, który służy do komunikacji i umożliwia kierowcom w maksymalny sposób wykorzystać wydajność oraz dyspozycyjność pojazdu.

Takie działanie jest możliwe między innymi dzięki wykorzystywaniu usługi pomocy zdalnej, a także poprzez bezprzewodową aktualizację diagnostyki i oprogramowania.

Ciągniki z zasięgiem 1.300 km

Na uroczystym przekazaniu tego wyjątkowego, bo tysięcznego egzemplarza ciągnika IVECO S-WAY LNG zjawili się m.in. Marek Wyszyński wraz z Małgorzatą Wyszyńska-Kwiatkowską, Robert Pluta oraz Ilona Wyszyńska-Zajkowska, którzy reprezentowali firmę PTM Wyszyński, a także przedstawiciele IVECO Poland, Konrad Parada i Robert Ryczywolski.

Przekazane ciągniki siodłowe IVECO S-WAY LNG wyprodukowane w wersji Low Tractor z silnikami 460 KM, wyposażono w duże zbiorniki na gaz ziemny o pojemności 320 kg. Zastosowane przez producentów rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w firmie klienta, ponieważ jedno tankowanie pozwoli na pokonanie nawet 1300 km.

Dodatkowo w ciężarówkach zostały zamontowane nowoczesne i automatyczne skrzynie biegów HI-TRONIX, a także wspomagające systemy HI-CRUISE. Ponadto ciągniki posiadają nawigację satelitarną, w pełni automatyczną klimatyzację, retarder, pełne oświetlenie LED oraz lodówki Premium.

Warto również wspomnieć, że wszystkie dostarczone do klienta pojazdy zostały objęte kontraktem serwisowym IVECO 3XL Life wraz z limitem 650 tys. km w okresie 5 lat.

Pan Marek Wyszyński, który jest właścicielem PTM Wyszyński poinformował, że jego firma skupia się przede wszystkim na jakości usług. Podczas codziennej pracy starają się, aby to, co robią, było zawsze na wysokim poziomie, również dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych technologicznie rozwiązań.

W dalszej wypowiedzi podkreśla, że pojazdy IVECO S-WAY LNG są bardzo nowoczesne i zaawansowane technologicznie, i z pewnością pomogą w realizacji potrzeb klientów firmy, którzy również cenią sobie jakość, oszczędność, a także zrównoważony transport.

To właśnie dzięki takim rozwiązaniom możemy wspierać rozwój niskoemisyjnego transportu w Polsce i Europie.

Zaznaczył również, że są bardzo dumni z tego, że to właśnie do nich trafił tysięczny pojazd gazowy w naszym kraju. Poinformował również, że w planach firmy są kolejne inwestycje oraz wymiana niektórych pojazdów z obecnej floty, na ciężarówki niskoemisyjne od IVECO.

Przedstawiciel marki IVECO Poland powiedział:

„Wykorzystywana technologia w samochodach IVECO S-WAY LNG pozwala obniżyć emisję CO₂ podczas realizacji przewozów transportowych, a także umożliwia obniżyć koszty. Właściciele takich aut, mogą skorzystać ze zwolnienia z opłaty MAUT na obszarze Niemiec, nawet do 2023 roku, co z pewnością jest dodatkowym atutem”.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>