Share This Post

Aktualności / Redakcyjny / Technologia

Mercedes-Benz Uptime – oszczędność czasu i pieniędzy dla firm transportowych

Mercedes-Benz Uptime – oszczędność czasu i pieniędzy dla firm transportowych

Produkt serwisowy Mercedes-Benz Uptime to idealny wybór dla niemal każdego przedsiębiorstwa, które funkcjonuje w branży transportowej i może on przynieść bardzo wiele korzyści każdej firmie.

Zapewnia on wiele przydatnych funkcji, które pomogą usprawnić wykonywanie zagadnień logistycznych w firmie, m.in.: włączanie najnowocześniejszych technologii do firmy, bardzo przemyślany i korzystny model finansowania, a także wdrażanie interesujących rozwiązań telematycznych.

Dzięki temu Mercedes-Benz Uptime, poza usprawnieniem wykonywania zadań logistycznych, może być także bardzo opłacalną opcją. Warto w tym celu poszerzyć swoją wiedzę o niezbędne informacje o systemie, które postaramy się przedstawić w tym artykule.

Oszczędność na każdym kroku

Jak wiemy, prowadzenie przedsiębiorstwa z sektora transportowego, wymaga od jego właściciela bardzo dużej zaradności, ale również odpowiedzialności. Niemal najważniejszą kwestią w branży transportowej jest ścisłe dotrzymywanie terminów.

Dlatego, aby to osiągnąć i świadczyć wyłącznie usługi najwyższej jakości, niezbędne jest posiadanie floty, która będzie we właściwym stanie technicznym.

Mercedes-Benz Uptime pozwala na bardzo szybką diagnozę pojawiającego się problemu, co jest niezwykle istotne. Serwis bardzo szybko ustali przyczynę związaną z nieprawidłowym działaniem silnika, a także jego komponentów, a także usterki dotyczące komfortu podróżowania w ciągnikach siodłowych, ciężarowych oraz naczepach.

Warto zaznaczyć, że nienaganny stan techniczny pojazdu gwarantuje przede wszystkim bezpieczny transport różnego rodzaju ładunków m.in. żywności, mebli, elektroniki oraz innych urządzeń.

Dbanie o właściwy stan techniczny swojej floty jest bardzo istotny także z innego powodu. Wszystkie pojazdy zarabiają na siebie wyłącznie w momencie ich użytkowania, a nie kiedy stoją na parkingu firmowym.

Dodatkową korzyścią w ramach Mercedes-Benz Uptime jest możliwość analizy użytkowania danego pojazdu za pomocą FleetBoard, która pozwoli na znaczne zmniejszenie zużycia paliwa, poprzez propozycję szkoleń dla kierowców. Oczywiście jest to szczególnie ważne obecnie, kiedy to ceny paliw osiągają bardzo wysoki poziom nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Nowoczesne technologie każdego dnia

Mercedes-Benz Uptime jest bardzo nowoczesnym produktem serwisowym, który pozwala na nierozłączną komunikację sieciową między pojazdami ciężarowymi, całym systemem, a także firmą klienta.

Taki system komunikacji pozwala na niwelowaniu potencjalnych awarii, a także ekonomicznym zarządzaniu naprawami oraz przeglądami pojazdów. Dodatkową korzyścią jest możliwość kontrolowania stanu technicznego ciężarówek wchodzących w skład floty. Umożliwia to także ekonomiczne i mądre zarządzanie przedsiębiorstwem.

Do jednego z najbardziej innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez Mercedes-Benz Uptime, należy komputer pokładowy FleetBoard. Umożliwia on stałe monitorowanie wszystkich systemów danego pojazdu.

Ta opcja daje możliwość w bardzo krótkim czasie (nawet kilku sekund) rozpoznać problem ciężarówki oraz zalecić dokładne działania naprawcze.

Poza tym, w momencie pojawienia się konieczności naprawy lub przeglądu, Mercedes-Benz Uptime może pokazać klientowi określone rozwiązania, które będą optymalne dla danego planu tras i bieżącego stanu technicznego pojazdu. Taka opcja daje możliwość zmaksymalizowania dostępności ciężarówki, poprzez dokładny plan wizyt serwisowych.

Zapewne chcesz się dowiedzieć jak to działa? W tym celu wykorzystamy jeden z przykładów. W chwili, gdy pojawi się zagrożenie awarii pojazdu, pracownicy z Centrum Obsługi Klienta Mercedes-Benz kontaktują się z danym klientem.

Jednocześnie wyszukują najbliższego ASO, które znajduje się w pobliżu trasy, którą zmierza, a następnie ustalają z danym warsztatem termin wizyty. Takie wsparcie w czasie rzeczywistym może być bardzo przydatnym narzędziem dla każdego przedsiębiorstwa z branży transportowej.

Mniejsze spalanie = większy zysk

Przy pomocy Mercedes-Benz Uptime właściciele firm mogą także wpłynąć na optymalizację swoich finansów. Jest to możliwe za sprawą odpowiedniego systemu, dzięki któremu właściciel ciężarówki jest w stanie wcześniej zareagować na potencjalne awarie i naprawić je, zanim wyrządza większe szkody, a naprawa może okazać się bardzo kosztowna.

Przed skorzystaniem z produktu serwisowego, warto przyjrzeć się także systemowi Predictive Powertrain Control. Służy on do wystawiania oceny, która obiektywnie określa styl jazdy kierowcy.

Daje to możliwość znalezienia błędów popełnianych przez prowadzącego pojazd, aby poprawić jego styl, co jednocześnie pomoże zredukować zużycie paliwa. W niektórych przypadkach redukcja może wynieść nawet 15%.

Podsumowując, te wszystkie innowacyjne rozwiązania proponowane przez Mercedes-Benz Uptime, kierowcy oraz właściciele firm mogą zaoszczędzić znaczną ilość czasu i poprawić wydajność pracy. Należy pamiętać, że „czas to pieniądz”, a w branży transportowej nabiera to dodatkowego znaczenia.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>