Share This Post

Aktualności / jazda / Technologia

Wielton: 137 naczep do transportu intermodalnego dla LINK

Wielton: 137 naczep do transportu intermodalnego dla LINK

Firma LINK Sp. z o.o., już kolejny raz złożyła zamówienie na naczepy kurtynowe produkowane przez koncern Wielton. W ramach zawartej umowy producent ma dostarczyć firmie 137 naczep, które są przeznaczone do transportu intermodalnego.

Całe zamówienie zostało indywidualnie spersonalizowane, a w naczepach zastosowano przydatne rozwiązania, które umożliwiają bezpieczny transport opon, sprzętu AGD, czy nawet arkuszy blach.

O firmie

LINK International Transport jest firmą, która zajmuje się transportem drogowym, a także spedycją na obszarze całej Europy. Najczęstsze kierunki to: Francja, Holandia, Belgia, Wielka Brytania, Niemcy i Polska. Firma specjalizuje się w transporcie głównie ładunków całopojazdowych i częściowych, a także transportem intermodalnym i cross-dock.

Warto podkreślić, że LINK International Transport jest przedsiębiorstwem posiadającym ogromne doświadczenie we współpracy z dużymi i międzynarodowymi klientami. Posiada także własną flotę, która liczy ok. 1,2 tys. jednostek (w tym ciągniki siodłowe oraz naczepy).

Transport intermodalny rozwija się

Obecnie transport intermodalny charakteryzuje się bardzo intensywnym rozwojem, a w ciągu kilku ostatnich lat ten rodzaj transportu nabiera coraz większego znaczenia także w naszym kraju. Polska ma dość duży potencjał do rozwoju przewozów intermodalnych, ze względu na położenie geograficzne, a także stosunkowo gęstą sieć linii kolejowych.

Warto również przedstawić kilka zalet, jakie charakteryzują ten typ transportu m.in. redukcja kosztów, a także ograniczenie emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń.

Produkty z oferty firmy Wielton już od ponad 15 lat są częścią floty LINK Sp. z o.o., a tym razem przedstawiciele zamówili naczepy Curtain Master Mega. Są to specjalnie personalizowane naczepy, które przeznaczone są właśnie do przewozów intermodalnych przy wykorzystaniu wagonów kolejowych.

Dodatkowo wszystkie z zamówionych naczep są wyposażone w specjalne rozwiązania, które mają zagwarantować sprawny i bezpieczny przewóz ładunków różnego rodzaju. Przede wszystkim, położono nacisk na ergonomię i komfort, nie tylko samego transportu, ale także załadunku oraz wyładunku.

Andrzej Dudek, który jest dyrektorem handlowym Wielton S.A., podkreśla, że tak bogate i długoletnie doświadczenie w produkcji naczep, pozwoli sprostać specjalnym wymaganiom. Pojazdy są bardzo często wyposażone w unikalne rozwiązania, które są dostosowywane indywidualnie do potrzeb klientów.

W dalszej wypowiedzi informuje, że:

„Przykładem dobrej relacji biznesowej jest umowa zawarta z firmą LINK, z którą współpracujemy już od ponad 15 lat. Podczas tego okresu zrealizowaliśmy zamówienia na łączną ilość ok. 1000 naczep. Ostatnie zamówienie dotyczy naczep Curtain Master Mega, które dedykowane są do transportu intermodalnego, a wyposażenie w dodatkowe opcje zwiększają ich uniwersalność”

Curtain Master Mega — pojazdy typu huckepack o zwiększonej objętości

Tak jak pisaliśmy wcześniej, firma Wielton zgodnie z zamówieniem dostarczy 137 naczep Curtain Master Mega, które są nowoczesnymi pojazdami typu huckepack i posiadają zwiększoną objętość ładunkową. Dodatkowo mają być wyposażone w uchwyty promowe, dzięki czemu zwiększona jest ich uniwersalność.

Innym zastosowanym rozwiązaniem jest system BDE, który umożliwia transport urządzeń AGD, natomiast przewóz arkuszy blachy będzie możliwy dzięki specjalnie wyprofilowanym słupom. Warto także podkreślić, że wszystkie naczepy posiadają także certyfikaty bezpieczeństwa, które są niezbędne do przewozu opon oraz certyfikat XL, dzięki któremu ładunkiem mogą być również napoje.

Marcin Kąkol z firmy LINK Sp. z o.o., w swoich wypowiedziach zaznacza:

„Bardzo nas cieszy tak długa i owocna współpraca z firmą Wielton, a kolejne zamówienia mogą być tego dowodem. Ogromnie zależy nam na indywidualnie spersonalizowanych pojazdach, które jednocześnie będą charakteryzować się sprawdzoną konstrukcją oraz jakością wykonania, a także wyposażenia w ergonomiczne rozwiązania. Współpracę z firmą Wielton cenimy za zaufanie i otwartość przy kolejnych projektach, a także za ogromne doświadczenie w produkcji wielu rozwiązań transportowych w tej branży”.

Dostosowane do transportu kombinowanego

Naczepy Curtain Master Mega, które zostały dostarczone do firmy LINK Sp. z o.o., dzięki wzmocnionej ramie i pneumatycznemu zawieszeniu są przystosowane także do przewozu kombinowanego. Dodatkowe wyposażenie w uchwyty promowe umożliwia także transport promowy.

Na koniec warto także dodać, że we wszystkich produktach firmy Wielton duży nacisk kładziony jest na wytrzymałość i funkcjonalność. Liczne testy potwierdzają, że konstrukcja ramy oraz zabudowa mogą zagwarantować bardzo dużą wytrzymałość.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>