Share This Post

Aktualności / Samochody ciężarowe / Technologia

Inteligentna ciężarówka z Chin z łazienką w kabinie? Taki pojazd ma trafić na drogi już w 2024 roku

Inteligentna ciężarówka z Chin z łazienką w kabinie? Taki pojazd ma trafić na drogi już w 2024 roku

Chiński producent samochodów użytkowych Farizon Auto przedstawił szerszej publiczności ciężarówkę Homtruck, w pełni inteligentną i wyposażoną w napęd elektryczny. Firma informuje, że już w 2024 roku rozpocznie się produkcja tego modelu, a pierwsze modele zostaną dostarczone do klientów.

Co więcej, chińska ciężarówka może stanowić bardzo silną konkurencję dla ciężarówki Tesli, której premiera jest przekładana już od kilku lat. Na podstawie wielu pozyskanych informacji wiemy, że pojazd Hometruck będzie bardzo bogato wyposażony, co może spodobać się wielu kierowcom.

Producenci nowego ciągnika siodłowego zapewniają, że będzie to pojazd ciężarowy w pełni ekologiczny, co niekoniecznie oznacza, że będzie to wyłącznie model elektryczny. Dodatkowo dodają, że ciężarówka może posiadać różne układy napędowe m.in. elektryczny z możliwością wymiany baterii, przedłużacz zasięgu (elektryk z range extenderem) lub hybryda metanolowa.

Model Hometruck charakteryzuje się dużą wydajnością, a także zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno kierowcy, jak i pieszym. Ciężarówka posiada duży zestaw kamer, czujników oraz radarów. Dodatkowo system pojazdu może porozumiewać się z pozostałymi pojazdami, w celu dopasowania stylu jazdy do panujących warunków.

Podczas jednego z wywiadów, przedstawiciel marki Farizon Auto, Mike Fan poinformował, że model Hometruck jest skierowany głównie dla klientów pochodzących z Europy, Japonii, Korei oraz Ameryki Północnej.

Ciężarówka wyposażona jak… mieszkanie

Sama nazwa modelu może wiele sugerować, Hometruck, czyli połączenie dwóch słów w języku angielskim, które można przetłumaczyć jako „dom” i „ciężarówkę”.

Producenci zapewniają, że ich celem było stworzenie ciężarówki, która pozwoli kierowcy poczuć się, jakby był w swoim domu. Pojazd ma za zadanie spełniać takie potrzeby kierowców jak: praca, życie oraz rozrywka.

Nie da się ukryć, że marka Farizon Auto zrobiła wszystko, aby kierowca poczuł się jak w domu. W wyposażeniu kabiny znajduje się nie tylko pojedyncze łóżko jak w przypadku standardowych ciężarówek, ale również lodówka, łazienka z prysznicem i toaletą, a także niewielka pralka.

Deska rozdzielcza pokryta jest materiałową tapicerką, która posiada wykończenia z drewna bambusowego. Na wprost kierowcy zlokalizowany będzie spory ekran, podzielony na kilka mniejszych obszarów, dodatkowy ekran zamontowany został w kierownicy.

Warto również wspomnieć, że na przedniej szybie można zauważyć unoszący się kształt, który jest „twarzą” asystenta kierowcy. Jest on sterowany za pomocą bardzo zaawansowanej sztucznej inteligencji, która umożliwia prowadzenie z nim zwykłej konwersacji.

Warto dodać, że model Homtruck może połączyć się ze wszystkimi platformami big data, co ma zapewnić kierowcom możliwość rzeczywistego śledzenia zamówień, oraz kalkulowania potencjalnych kosztów na trasach.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>