Share This Post

Redakcyjny / Samochody ciężarowe

Transport bez własnej floty, czyli czym jest trucking?

Transport bez własnej floty, czyli czym jest trucking?

Czy wiesz, że istnieje sposób, aby wygodnie przeprowadzać przewóz drogowy, jednocześnie nie posiadając własnej floty pojazdów ciężarowych, kierowców, a także osób zarządzających?

Otusz, naprzeciw tym oczekiwaniom wyszła m.in. firma Cargo Expert Group z Nowego Tomyśla, która jako jedna z kilku polskich przedsiębiorstw oferuje usługę truckingu. Zapewne chcesz się dowiedzieć, czym jest trucking, dlatego wyjaśnimy to pojęcie poniżej.

Co oznacza usługa truckingu?

Trucking jest rozwiązaniem, które wykonywane jest przy współpracy z innym przewoźnikiem, w ramach którego, klient otrzymuje ciężarówkę wraz z kierowcą, który będzie ją prowadził. Oczywiście jest to wariant, z którego korzystają głównie duże firmy logistyczne oraz przedsiębiorstwa, które cyklicznie wykonują przewozy drogowe.

Przewoźnik kontraktowy zapewnia rezerwy, w skład których wchodzi pojazd razem z obsługą, którą klient może wykorzystywać do swoich potrzeb transportowych. Usługa realizowana jest przede wszystkim na podstawie długoterminowych kontraktów, w trakcie których ciężarówki ciągną naczepy, cysterny lub kontenery danego klienta.

Jak informuje właściciel firmy Cargo Expert Group, Arkadiusz Kierzek ciągniki wraz z kierowcami podstawiane są we wcześniej ustalonym miejscu i czasie, a dalej nasi spedytorzy pilnują dalszego przebiegu przewozu, tak aby towar został dostarczony w odpowiednie miejsce i według wcześniej opracowanego planu.

Kierzek dodaje, że umowy podpisywane są na wyłączność, co oznacza, że dana ciężarówka oraz jej kierowca są przygotowani do pracy przez całe 12 miesięcy dla klienta, z którym zawarto umowę. Oczywiście podczas trwania kontraktu, nie realizują przewozów dla innych firm.

Korzyści płynące z truckingu

Tucking jest nowym, ale dość popularnym trendem na świecie, który pozwala na rozwiązanie niektórych problemów, przy korzystaniu z nowoczesnych rozwiązań. Usługa truckingu pozwala klientom korzystającym z tej opcji na skupienie się wyłącznie na etapach, które przynoszą zyski i są podstawą ich działalności.

Korzyści, jakie daje usługa tuckingu:

  • Firmy truckingowe zapewniają sztab wyspecjalizowanych kierowców, w związku z czym klient nie musi przejmować się prowadzeniem rekrutacji i szkolenia kierowców,
  • Nie musimy przejmować się kwestiami związanymi ze zmianami w prawie i przepisach, które ustalają nowe zasady pracy kierowców, wynagrodzeń, a także innym ograniczeniom,
  • Nie ma konieczności posiadania floty ciężarówek, a co za tym idzie również serwisowania,
  • Nie występuje problem z dostępnością pojazdów oraz kierowców,

Arkadiusz Kierzek tłumaczy również, że trucking nie jest klasycznym transportem towarów, ale jest to usługa, która skupia się na rozwiązaniu jakiegoś problemu. Potencjalny klient prosi o transport towaru, a firma to realizuje.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>