Share This Post

Aktualności / Nieuws / Redakcyjny

Firma Don Trucking zakupiła 20 niskoemisyjnych ciągników IVECO S-WAY LNG

Firma Don Trucking zakupiła 20 niskoemisyjnych ciągników IVECO S-WAY LNG

Firma Don Trucking z Bydgoszczy postanowiła wzbogacić swoją flotę pojazdów i  sprawić by w mniejszym stopniu oddziaływała na środowisko. W tym celu wymieniła ciężarówki, które były napędzane olejem napędowym, na ciągniki siodłowe zasilane gazem ziemnym LNG, który jest bardziej przyjazny dla środowiska.

Firma zamówiła 40 pojazdów ciężarowych IVECO S-WAY LNG, ale na razie odebrała tylko połowę z zamówionej ilości. Ceremonia przekazania ciężarówek odbyła się w Pile, gdzie swoją siedzibę ma dealer IVECO Gibas Service Center.

Podczas uroczystości koncern IVECO Poland przekazał przedstawicielom firmy Don Trucking część zamówienia, w które wchodziła 20 ciężarówek IVECO S-WAY zasilane gazem ziemnym, które wyposażone są w silniki o mocy 460 KM i posiadają najnowocześniejszy układ napędowy, który wykorzystuje skroplony gaz ziemny.

Dostawa pozostałej części zamówionych ciągników siodłowych zasilanych gazem ziemnym LNG ma odbyć się jeszcze w tym roku.

Warto zaznaczyć, a jednocześnie przypomnieć, że firma Don Trucking w 2018 roku, stała się pierwszym klientem w naszym kraju, który zakupił ciągniki siodłowe IVECO Stralis NP. Dzięki temu zakupowi, firma mogła rozpocząć wymianę ciężarówek zasilanych olejem napędowym, na takie, które mogą być zasilane przez LNG lub Bio-LNG.

Fakt jest taki, że dzięki takim zakupom, firma już wkrótce będzie posiadać w swojej flocie 60 ciągników siodłowych koncernu IVECO, które są niskoemisyjne i nie szkodzą nadmiernie środowisku.

Takie proekologiczne rozwiązania stosowane przez firmę Don Trucking, które związane są z wymianą ciężarówek na bardziej ekologiczne, są częścią znacznie szerszej strategii, skupiającej się na ochronie lasów na obszarze całej Europy. Strategia jest realizowana wraz z firmą Ecobal, która swoim klientom gwarantuje opiekę oraz dostarcza wiedzy na tematy kompensacji emisji CO₂.

Prośrodowiskowe działania firmy Don Trucking powiązane są z transformacją floty na bardziej przyjazną środowisku, są częścią znacznie szerszej strategii, która ma na celu ochronę lasów na obszarze Europy. Jest to strategia realizowana przez Don Trucking w kooperacji z firmą Ecobal, która zapewnia swoim klientom profesjonalną opiekę i wiedzę w zakresie wyrównywania emisji dwutlenku węgla.

Założyciel firmy Don Trucking, Don de Jong w swoich wypowiedziach zaznacza, że dzięki wzbogaceniu się o nową partię 20 ciężarówek IVECO napędzanych LNG, firma stawia kolejny krok do przemiany energetycznej floty.

Głównym celem firmy jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, jako pierwszej firmy w Europie, która zajmuje się transportem. Z tego względu, tradycyjne ciężarówki napędzane olejem napędowym są regularnie zastępowane pojazdami zasilanymi LNG lub Bio-LNG.

Don de Jong zapewnia, że jako firma chcą stać się liderem w zakresie proekologicznych zastosowań w transporcie, ale również być mentorem i kierować pozostałe firmy z branży transportowej do ekologicznego rozwoju.

Zdaniem założyciela Don Trucking, gaz ziemny jest nie tylko lepszy dla środowiska, ale pozwala także na osiągnięcie znacznych oszczędności w firmie. Całkowite przejście na pojazdy przyjazne środowisku, planowane jest na rok 2025.

Zapytany o komentarz, przedstawiciel koncernu IVECO Poland – Daniel Wolszczak informuje, że cała firma jest dumna, że dzięki skorzystaniu z ich rozwiązań związanych z technologią LNG może pomóc firmie Don Trucking w realizacji niezwykle ambitnych celów proekologicznych.

IVECO S-WAY LNG to ciężarówki, które zasilane są wyłącznie gazem ziemnym i zostały skonstruowane do użytkowania ich przede wszystkim na trasach długodystansowych.

Dzięki silnikowi o mocy 460 KM i zasięgu nawet do 1600 km, na jednym ładowaniu, jest to jedno z najlepszych rozwiązań w transporcie dalekobieżnym. Innymi zaletami tego modelu jest niskie zużycie paliwa, a także długie okresy międzyprzeglądowe.

W porównaniu do tradycyjnych silników wysokoprężnych, posiadają one do 15% niższe zużycie paliwa, a także mniejszą nawet o 95% emisję cząsteczek CO2.

Dodatkowo, pojazdy, które zostały zakupione przez firmę Don Trucking, objęte są umową serwisową 3XL Life przez okres 5 lat.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>