Share This Post

Aktualności / Uncategorized

DAF XF laureatem tytułu „Fleet Truck of the Year”

DAF XF laureatem tytułu „Fleet Truck of the Year”

Ciężarówka DAF XF osiągnęła historyczny sukces i po raz trzeci z rzędu została nagrodzona tytułem „Fleet Truck of the Year”. Pojazd koncernu DAF otrzymał już kolejne wyróżnienie na bardzo renomowanej gali Motor Transport Awards, która była organizowana w Wielkiej Brytanii.

Warto zaznaczyć, że jest to już czwarta zdobyta nagroda na przełomie sześciu lat, co można zaliczyć do ogromnego sukcesu firmy DAF, który na rynku brytyjskim od wielu lat jest sztandarowym producentem ciągników siodłowych o masie całkowitej powyżej 6 ton.

Pierwsza edycja eventu miała miejsce już w 1986 roku i od tej pory marka DAF była laureatem w swojej kategorii po raz dwudziesty. Inną marką, która również odnosiła ogromne sukcesy, był koncern Leyland.

Jury, które decyduje o przyznawaniu nagrody Motor Transport, składa się z wielu cenionych przedstawicieli firm transportowych.

Taki skład pozwala na doskonałą ocenę ciężarówek, które biorą udział w konkursie, ponieważ to oni doskonale wiedzą, czym powinien się charakteryzować pojazd, aby zagwarantować kierowcy największe bezpieczeństwo, a przedsiębiorstwu dużą efektywność i wydajność.

Przedstawiciele firm transportowych jednogłośnie uznali, że koncern DAF Trucks wykorzystał bardzo wiele nowoczesnych technologii, które z pewnością miały wpływ na osiągnięcie tak dobrej sprzedaży modelu, który był flagowcem tej firmy.

Dodatkowym argumentem jury był fakt, że model XF jest ciężarówką, która była testowana w praktyce i doskonale radzi sobie w pracy.

Ciągnik siodłowy DAF XF bardzo często wybierany jest przez właścicieli czołowych firm transportowych na rynku brytyjskim, którzy doskonale wiedzą, że jest to model niezawodny, który jednocześnie posiada bardzo niskie zużycie paliwa. Dodatkowym plusem jest także duża kabina, która jest niezwykle atrakcyjna dla kierowców.

Ponadto firma DAF posiada bardzo przyjazną obsługę wspierającą klienta oraz najlepszą w tej branży sieć dealerów DAF. Koncern DAF w swojej strategii stawia na ciągły rozwój, dlatego model XF osiągnął tak ogromny sukces.

Niedawno firma wprowadziła na rynek kolejne modele swoich ciężarówek: XF, XG, XG+, których seryjna produkcja ma się rozpocząć jeszcze tej jesieni. Jednego czego jesteśmy pewni, to fakt, że nowe modele z pewnością będą wyposażone w innowacyjne ulepszenia, które pozytywnie wpłyną na pracę kierowców.

Laurence Drake, dyrektor brytyjskiego oddziału DAF Trucks zaznacza, że firma DAF jest dla wielu przedsiębiorców synonimem niezawodności, czego dowodem ma być sukces na Motor Transport Awards. Ta wygrana jest potwierdzeniem wysokich osiągów, a także jakości naszego modelu XF.

W kolejnej części wypowiedzi podkreśla, że pomimo wprowadzania nowych modeli na rynek, to tendencja będzie utrzymywana.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>