Share This Post

Aktualności / Samochody ciężarowe / Technologia

150 nowoczesnych IVECO S-WAY dla firmy Sachs Trans International

150 nowoczesnych IVECO S-WAY dla firmy Sachs Trans International

Koncern IVECO podpisał umowę, która związana jest z dostawą kolejnych 150 pojazdów siodłowych IVECO S-WAY LNG dla firmy Sachs Trans International. Najnowsze egzemplarze będą zasilane gazem ziemnym (LNG), a ich jednostki napędowe będą o mocy 460 KM.

Przedsiębiorstwo Sachs Trans International znajduje się w czołówce największych firm logistycznych na terenie naszego kraju. Firma od dłuższego czasu stawia na ochronę środowiska i coraz częściej wykorzystuje ekologiczne rozwiązania. Dzięki temu w ich flocie znajdują się wyłącznie najnowsze modele o zaawansowanej technologii.

Sztandarowy model IVECO S-WAY LNG doskonale wpisuje się w zamysł firmy, dlatego producenci zaproponowali doskonałe warunki zakupu ciężarówek. Co ciekawe, koncern IVECO już wcześniej kilkakrotnie współpracował z Sachs Trans, ich owocna współpraca zaowocowała kolejnym dużym zleceniem.

IVECO S-WAY LNG jest jedyną na rynku ciężarówką, która jest zasilana skroplonym gazem ziemnym i jednocześnie osiąga zasięg nawet 1600 km. Potencjał samochodu może być całkowicie wykorzystany, nawet przy ciężkim ładunku dzięki silnikowi o mocy 460 KM i dwunastobiegowej skrzyni przekładniowej Hi-TroniX, która jest w pełni zautomatyzowana i pozwala na komfortową i oszczędną jazdę.

Firma transportowa Sachs Trans International do swojej floty wybrała ciężarówki IVECO S-WAY, które posiadają dwa zbiorniki LNG, każdy o pojemności 440 l. Dodatkowo pojazd będzie wyposażony w aluminiowe koła Alcoa oraz pełny pakiet Driving Comfort Plus, a także LED-owe światła w całym ciągniku.

Zamówione samochody będą posiadały systemy:

  • HI-CRUISE, czyli „przewidujący” tempomat,
  • ECO-ROLL, który rozłącza napęd przy jeździe „z górki”,
  • Rocking Mode, który jest przydatny przy opuszczaniu grząskiego terenu,
  • Hill Holder, wspomaga ruszanie na wzniesieniach,
  • oraz funkcje, które mają poprawić bezpieczeństwo jazdy i nadzorują koncentrację kierowcy (DAS) i alarmują o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu LDWS WE.

W ramach współpracy wszystkie zakupione ciągniki siodłowe będą objęte ochroną serwisową M&R (2XL), a wszyscy kierowcy będą mogli przejść kurs podstawowej obsługi ciężarówki, który będzie przeprowadzony przez Akademię Jazdy IVECO.

Branża transportowa jest bardzo ważną gałęzią gospodarki, która znacząco wpływa na obciążanie środowiska, dlatego firma Sachs Trans International powiększa swoje zaplecze o kolejne samochody ciężarowe, które napędzane są LNG. Obecnie są to najbardziej ekologiczne ciężarówki użytkowane w transporcie ciężarowym.

Sachs Trans International jest obecnie najszybciej rozwijającym się przedsiębiorstwem w Polsce, pod względem ilości pojazdów niskoemisyjnych posiadanych w swojej flocie. Zakup kolejnych 150 jednostek zasilanych LNG z pewnością sprawi, że firma będzie niekwestionowanym liderem w tej branży.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>