Share This Post

Aktualności / Samochody ciężarowe / Środowisko

SCANIA: Maszoński Logistic kupuje 50 ciągników Scania LNG

SCANIA: Maszoński Logistic kupuje 50 ciągników Scania LNG

50 pojazdów marki Scania R 410 LNG zasili flotę przedsiębiorstwa Maszoński Logistic. Pierwsza dostawa odbyła się już na początku czerwca bieżącego roku i została przeprowadzona przez serwis Scania mieszczący się w Szczecinie.

Ciekawostką jest fakt, że ciężarówki firmy Scania będą pierwszymi pojazdami tej marki we flocie tego przedsiębiorstwa. Pozostałe pojazdy zostały dostarczone do końca okresu wakacyjnego.

Zakupione ciężarówki będą użytkowane na trasie międzynarodowej Polska – Niemcy i będą przeznaczone do transportu towarów. Warto dodać, że zabudowa modelu R 410 LNG została wykonana przez firmę Wesob, a obszar ładunkowy wynosi aż 120 m3.

Zdaniem dyrektora ds. marketingu i komunikacji, Scania Polska S.A., ciężarówki napędzane gazem są idealnym rozwiązaniem zrównoważonego transportu i jednocześnie bardzo wydajne. W swoich wypowiedziach zaznacza, że pojazdy są zasilane metanem, co oznacza, że można wykorzystywać jako paliwo zarówno biogaz, jak i gaz ziemny (CNG lub LNG), a zamiana zasilania z jednego paliwa na drugie jest niezwykle proste.

Paweł Paluch podkreśla, że użytkowanie ciężarówek Scania LNG w transporcie pozwala na znaczną redukcję emisji zanieczyszczeń pochodzących z procesu spalania ropy. Dzięki temu właściciel floty LNG może zyskać nie tylko pojazdy z bardzo wydajnymi i mocnymi silnikami, ale również ograniczyć negatywny wpływ transportu na środowisko.

Z pewnością gaz ziemny jest tylko paliwem przejściowym do osiągnięcia zupełnie zeroemisyjnego transportu oraz zeroemisyjnej gospodarki energetycznej — informuje Paweł Paluch.

Robert Świergiel, który jest dyrektorem operacyjnym w firmie Maszoński Logistic, komentuje, że wzbogacenie floty o 50 ciężarówek napędzanych LNG marki Scania jest ważnym krokiem, który służy do dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

Firma stale poszerza swoje inwestycje, które związane są ze zrównoważonym rozwojem, dlatego przy wyborze nowych samochodów kierowali się zarówno ich pozytywnym wpływem na środowisko, jak i korzyściami ekonomicznymi.

Ciągniki siodłowe napędzane gazem ziemnym stają się coraz bardziej popularne, a zainteresowanie nimi nadal rośnie wśród polskich firm z branży transportowej.

Rosnąca popularność w Polsce związana jest między innymi z ciągle rozwijająca się infrastrukturą do tankowania gazu ziemnego na terenie Europy. Na podstawie informacji podanych przez Europejskie Stowarzyszenie na rzecz pojazdów zasilanych gazem ziemnym i biogazem, możemy dowiedzieć się, że na terenie całej Unii Europejskiej działa 405 stacji umożliwiających tankowanie pojazdów zasilanych LNG oraz 4005 miejsc przystosowanych do tankowania CNG.

Podsumowując, możemy zaznaczyć, że w ofercie koncernu Scania znajduje się szeroki wybór samochodów napędzanych gazem ziemnym. Klient może wybrać model, który najbardziej będzie mu odpowiadać pod względem jego przeznaczenia (transport miejski, regionalny lub na bardzo długie trasy). Dodatkowo silniki gazowe wykorzystywane w modelach Scania charakteryzują się parametrami, które mogą śmiało dorównywać silnikom wysokoprężnym.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>