Share This Post

Aktualności / Samochody ciężarowe / Technologia

WIELTON: Ulepszone naczepy Curtain Master i Viberti Strong

WIELTON: Ulepszone naczepy Curtain Master i Viberti Strong

Grupa Wielton regularnie wprowadza nowe rozwiązania w swojej ofercie naczep kurtynowych. Tym razem, skupiono się na zwiększeniu bezpieczeństwa oraz ergonomii użytkowania, która wpływa na poprawę obsługi takiej naczepy.

Naczepy tej firmy są niezwykle popularne w branży transportowej, a swoją sławę zyskały przede wszystkim dzięki wysokiej wytrzymałości i funkcjonalności. W tym przypadku, inżynierowie z firmy Wielton podczas opracowywania nowych technologii dla Curtain Master, skupili się na poprawie ich celności.

Warto zaznaczyć, że przy opracowywaniu początkowej koncepcji, starano się zachować jak najniższą masę własną pojazdu, co miało znacząco przyczynić się do obniżenia kosztów eksploatacji na dłuższych odcinkach trasy.

Wykorzystanie najnowocześniejszej technologii spawania hybrydowego pozwoliło stworzyć bardzo precyzyjne i jednocześnie solidne spojenia, które zminimalizują ryzyko jakichkolwiek odkształceń, jednocześnie wydłużając żywotność całej naczepy.

Jeden z przedstawicieli firmy Wielton, Piotr Agata w swojej wypowiedzi podkreśla, że celem ich działania jest osiągnięcie jak najwyższej funkcjonalności Safety Lock, a także poprawa szczelności podczas tras międzynarodowych.

Zgodnie z uzyskaną informacją, wiemy, że wprowadzono pewne modyfikacje przy konstrukcji obrzeża oraz bocznej ściany. Wykorzystane rozwiązania pozwalają zapiąć pasy do zaczepu Safety Lock bez odpinania kurtyny. Według Piotra Agaty taka możliwość z pewnością korzystnie wpłynie na pracę kierowców.

Jak wszyscy wiemy, na branży transportowej skupiona jest silna presja, która związana jest z obniżeniem śladu węglowego, dlatego producenci samochodów skupiają się na obniżaniu masy własnej produkowanych pojazdów, a także ograniczaniu zużywania paliwa.

W związku z panującymi trendami oraz w trosce o środowisko naturalne firma Wielton w ubiegłym roku wzbogaciła swoją ofertę o naczepy Strong Light Master. To model o lekkiej konstrukcji, który jest w pełni dostosowany do potrzeb przewoźników, zainteresowanych ekologicznymi rozwiązaniami w transporcie ciężkim.

Naczepa Strong Light Master posiada obniżoną o 500 kg masę własną (w porównaniu do standardowej naczepy), dzięki czemu możliwe jest zredukowanie emisji szkodliwych substancji do środowiska. Takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko na dwa sposoby.

Po pierwsze, mniejsza masa sprawia, że zmniejsza się również spalanie, co sprawia, że emisja zanieczyszczeń jest niższa. Po drugie obniżona masa własna naczepy, pozwala na skorzystanie z większej ładowności, co może przyczynić się do mniejszej ilości kursów. Piotr Agata dodatkowo informuje, że istnieje dodatkowa opcja wyposażenia naczepy w opony o zmniejszonych oporach toczenia.

Naczepy Strong Light Master produkowane przez firmę Wielton, charakteryzują się nie tylko lekkimi konstrukcjami, ale również niezwykłą wytrzymałością oraz zaawansowaniem technologicznym.

Cała rama naczepy jest wykonana ze stali wysokogatunkowej z technologią KTL, natomiast słupki, tylny panel i przód skonstruowano z anodowanego aluminium, które zapewnia lekką i jednocześnie solidną konstrukcję. Warto zaznaczyć, że naczepa posiada już certyfikat XL, który w razie potrzeby może zostać poszerzony o inne certyfikaty, umożliwiające transport napojów, czy opon.

Najnowszym modelem w ofercie Grupy Wielton są naczepy Viberti Strong, które zostały wyprodukowane dla włoskich klientów. Charakteryzują się one trwałą i mocną konstrukcją, która jest dostosowane do zabudowy w czterech możliwościach (typu platforma, kurtyno-burta, kurtyna oraz skrzynio-burta).

Dzięki wprowadzeniu kilku modyfikacji w konstrukcji m.in. zwiększeniu wysokości belki głównej oraz powiększeniu grubości szyi możliwe było uzyskanie wyższego współczynnika sztywności i wytrzymałości ramy naczepy.

Piotr Agata tłumaczy, że rozwiązania wykorzystane w modelach Viberti są odpowiedzią na potrzeby klientów z branży budowlanej, którzy korzystają z naczep typu platforma, czy skrzynio-burta.

Produkty marki Wielton mogą zagwarantować pracę bez jakiejkolwiek awarii, nawet podczas dużych obciążeń (nawet do 35 ton) i utrudnionych warunków użytkowania. Pan Piotr podkreśla, że wytrzymałość naczep została potwierdzona podczas analizy MES.

Cała gama naczep Strong posiada bardzo wiele funkcjonalnych opcji, które ułatwiają pracę kierowców, a same naczepy zostały skonstruowane z komponentów od najlepszych producentów, co zapewnia ich niezawodną jakość i długą żywotność.

Dodatkowo cała konstrukcja została zabezpieczona przez malowanie kataforetyczne, co ma zapobiec powstawaniu korozji.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>