Share This Post

Aktualności / Redakcyjny / Technologia

Nowe jezdne platformy roboczym KRAUSE – załadunek możliwy w każdych warunkach

Nowe jezdne platformy roboczym KRAUSE – załadunek możliwy w każdych warunkach

Kierowcy, którzy pracują w firmach przewozowych, na co dzień zmagają się z problemami związanymi z załadunkiem ciężarówek na rampie. Niestety, długie kolejki, czy niedostosowanie wysokości rampy do pojazdu sprawia, że należy poświęcić dużo czasu na załadunek, który bardzo często odbywa się w złych warunkach.

Mamy jednak dobrą wiadomość! Z pomocą przychodzi firma KRAUSE, która wypuszcza na rynek nową platformę. Specjaliści współpracujący z firmą, podczas jej tworzenia kierowali się głównie komfortem kierowców. Nowa platforma posiada regulowaną wysokość, co umożliwia pracę w każdych warunkach, a nawet załadunek z wykorzystaniem wózka widłowego.

Platformy jezdne – wysoka funkcjonalność

Jak wiemy, w branży przewozowej, czas to pieniądz, dlatego tak ważne jest zaoszczędzenie każdej wolnej chwili. Długi czas załadunku sprawia, że przedsiębiorstwa tracą bezcenny czas.

Naprzeciw temu problemowi wyszli konstruktorzy firmy Krause, którzy stworzyli platformę jezdną, przeznaczoną do logistyki magazynowej.

Jedna z pierwszych konstrukcji została dostarczona do firmy Hydro Building Systems Germany. Przedstawicielom tego przedsiębiorstwa bardzo zależało na tym, aby zwiększyć efektywność oraz bezpieczeństwo załadunku, jednocześnie bez konieczności korzystania z rampy załadunkowej.

Firma realizuje bardzo dużą liczbę wysyłek, co sprawia, że dostępne rampy okazywały się dla niej niewystarczające, dlatego mobilna platforma od firmy Krause, jest dla nich idealnym rozwiązaniem.

Dzięki niej załadunek był możliwy w dowolnym miejscu i czasie, a co najważniejsze, z pominięciem ramp. Firmie zależało również, na tym, aby załadunek był możliwy z wykorzystaniem wyłącznie wózka widłowego. Tak wysoka funkcjonalność gwarantuje pracownikom bezpieczne i komfortowe warunki pracy.

Konstrukcje do zadań specjalnych

Jednym z wymagań firmy Hydro Building Systems była możliwość wykorzystywania platformy w każdych warunkach pogodowych. W tym celu podest został wykonany z antypoślizgowej aluminiowej kraty, która posiada współczynnik R13.

Dodatkowo została ona uzupełniona o płytę wykonaną z blachy żeberkowej, którą umieszczono, aby zmniejszyć szczelinę między platformą a krawędzią pojazdu. Takie rozwiązanie ma zminimalizować ryzyko upadku podczas pracy, co znacząco wpływa na poziom bezpieczeństwa.

Największym wyzwaniem dla projektantów Krause były schody, które prowadzą na platformę. Ich metalowa konstrukcja musiała dostosowywać się do wysokości platformy, która jest dowolnie regulowana.

W celu zagwarantowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa, podczas korzystania ze schodów, zostały one zamontowane w taki sposób, aby zawsze były równoległe do siebie oraz do podłoża — niezależnie od wysokości platformy.

Dzięki solidnej konstrukcji i odpowiedniemu mocowaniu udało się stworzyć schody, po których poruszanie się jest bezpieczne i komfortowe.

Pracownicy przebywający na platformie, zabezpieczeni są ochronnymi poręczami, a także systemem wahadłowych drzwi, które otwierają się wyłącznie do wewnątrz. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo, nawet jeśli pracownicy stoją tyłem do całej konstrukcji.

Warto zaznaczyć, że cała konstrukcja platformy zasilana jest napędem elektrycznym, który napędzany jest akumulatorami i nie ma potrzeby podłączania go do sieci zewnętrznej. Brak przewodu pozwala na swobodne przemieszczanie całej konstrukcji, bez obaw, że najedziemy platformą na kabel.

Dodatkową zaletą jest położenie panelu sterującego, który umożliwia swobodny dostęp zarówno z platformy, jak i spoza niej, dzięki temu można znacznie ograniczyć ilość wejść i zejść z platformy roboczej, co sprawia, że może być ona obsługiwana nawet przez jednego pracownika.

Aby można było swobodnie przemieszczać całą konstrukcję, zamontowano specjalne rolki jezdne wraz z hamulcem centralnym, a także wygodne uchwyty.

Platformy jezdne – idealne dla branży logistycznej

Koncern Krause, z pewnością udowodnił, że jezdne platformy robocze mogą zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa, a także efektywny załadunek samochodów ciężarowych bez konieczności korzystania z ramp załadunkowych.

Korzystanie z niej na co dzień, pozwoli na znaczne zaoszczędzenie czasu oraz bezpieczny załadunek, który możliwy jest również za pomocą wózka widłowego.

Wykorzystanie wózka widłowego do załadunku, z pewnością powinno zwrócić uwagę wielu przewoźników. Warto podkreślić, że jezdne platformy robocze, nie są jedynymi specjalnymi konstrukcjami firmy Krause, które wpływają na usprawnienie pracy na wysokościach w branży logistycznej.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>