Share This Post

Aktualności / Redakcyjny / Środowisko

Nowe ciężarówki dla Poczty — Polskiej IVECO Eurocargo z zabudową kontenerową i windami załadunkowymi

Nowe ciężarówki dla Poczty — Polskiej IVECO Eurocargo z zabudową kontenerową i windami załadunkowymi

Firma IVECO właśnie dostarczyła samochody ciężarowe Eurocargo do dziesięciu głównych oddziałów Poczty Polskiej. Pojazdy mają zabudowane kontenery i wyposażone są w windy załadunkowe.

Oferta koncern IVECO wygrała podczas przetargu na dostawę nowych samochodów i zgodnie z umową dostarczyła pojazdy klientowi, którym była Poczta Polska S.A.

Dostawa odbyła się w dwóch transzach, pierwsza z nich odbyła się jeszcze w 2020 roku. Wtedy dostarczono 18 pojazdów (2-ML 100 oraz 16-ML 150). Pozostałe 25 ciężarówek zostało przekazane w 2021, w tym 1-ML 100 oraz 24-ML 150.

Nowe pojazdy będą użytkowane w dziesięciu głównych oddziałach Poczty Polskiej m.in. w Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowie, czy Szczecinie.

Ciężarówki IVECO Eurocargo, które zostały dostarczone w ramach przetargu są odpowiednio dostosowane do ich przeznaczenia. Samochody posiadają zabudowy kontenerowe, tak aby przesyłki i paczki były bezpiecznie przewożone.

Zabudowa została wykonana przez jednego z partnerów IVECO, a mianowicie firmę Plandex ze Stęszewa. Konstrukcja ścian wykonana jest z płyt plywood, natomiast wewnętrzna zabudowa dachu zbudowana jest z płyty warstwowej, a zewnętrzna z blachy aluminiowej.

Ciężarówki wyposażone są również w windy, które z pewnością zapewnią wygodny i szybki załadunek firmy Dhollandia.

Ekologiczny i wszechstronny

IVECO Eurocargo jest idealnym rozwiązaniem do miejskich zadań przewozowych, a także dla służb komunalnych.

Opisywany model jest produkowany w dwóch wersjach napędowych — z nowoczesnym silnikiem czterocylindrowym o mocy 160 i 190 KM. Silniki, które zostały zaprojektowane i zoptymalizowane w taki sposób, aby ją najbardziej przystosować je do jazdy w warunkach miejskich.

W Eurocargo zastosowano specjalny system oczyszczania spalin IVECO HI-SCR. Charakteryzuje się on dużą wydajnością i niewielką masą. Warto zaznaczyć, że nie wymaga on stosowania przerw związanych z regeneracją jak w przypadku konkurencyjnych systemów.

Ciekawostką jest fakt, że regeneracja filtra cząstek stałych jest ciągła i w całości zautomatyzowana, dzięki czemu nie wymaga ona udziału kierowcy. Co więcej, podzespoły całego układu nie nagrzewają się do wysokich temperatur, dzięki czemu są niezwykle niezawodne.

IVECO Poland już po raz kolejny realizuje zamówienie dla Poczty Polskiej. Ciężarówki tego typu były dostarczane również w okresie 2018-2019 wraz z PKO Leasing oraz Fraikin Polska.

Koncern IVECO cieszy się niezwykłym zaufaniem, które procentuje na przyszłość. Firma oferuje niezwykle rozbudowaną sieć 30 Autoryzowanych Stacji Obsługi na terenie całej Polski, dzięki czemu może zapewnić szybki i wygodny dostęp do usług związanych z gwarancją, a także pogwarancyjną obsługą ciężarówek.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>