Share This Post

Aktualności / Samochody ciężarowe / Technologia

FUSO z aplikacją „eTruck Ready”

FUSO z aplikacją „eTruck Ready”

Liczba nowych przedsiębiorstw logistycznych i transportowych nadal rośnie. Coraz więcej z nich rozważa zakup ciężarówek napędzanych elektrycznie. Bardzo wielu przedsiębiorców zastanawia się jednak, czy pojazd elektryczny jest w stanie sprostać wymogom dotychczasowego zastosowania ciężarówek spalinowych.

Firma FUSO wyszła naprzeciw swoim potencjalnym klientom, którzy mają zamiar nabyć FUSO eCantera, czyli w pełni elektryczną ciężarówkę i dodatkowo zwiększyć jasność i przejrzystość przy przechodzeniu na elektromobilność.

Firma FUSO  jest marką znaną na całym świecie, która powstała w 1932 roku w Japonii. Obecnie jest to największy producent samochodów użytkowych na kontynencie Azjatyckim, który posiada swoje oddziały w ponad 170 krajach, które oferują pełen wachlarz produktów.

Na najważniejszych rynkach dla eCantera dostępna jest już aplikacja „eTruck Ready”, która oferowana jest przez koncern Daimler Trucks. Do kluczowych rynków należą: Niemcy, Francja, Holandia, Wielka Brytania, Portugalia, Dania, Norwegia, Finlandia, Hiszpania, Szwajcaria, Włochy i Austria.

Bezpłatna aplikacja

Aplikacja jest w pełni bezpłatna i można z niej korzystać za pomocą smartfona. Dzięki niej klienci mają możliwość skontrolowania profili oraz tras przystosowanych dla FUSO eCantera.

Program rejestruje i zapisuje rzeczywiste trasy przejazdu tradycyjnych ciężarówek, a także inne parametry takie jak prędkość, przyspieszenie czy profil wysokości na całym odcinku.

Pozostałe istotne parametry jak stan załadowania ciężarówki i  temperaturę powietrza może uzupełnić kierownik na specjalnym personalizowanym portalu internetowym. Na bazie zebranych informacji program może obliczyć zasięg oraz przewidywane zużycie energii przez ciężarówkę eCantera.

W taki sposób powstają realistyczne, a zarazem przekonujące dla potencjalnego klienta zastosowania ciężarówki zasilanej elektrycznie. Aplikacja „eTruck Ready” jest jednym ze stałych elementów systemu econsultingowego firmy Daimler Trucks.

Dzięki aplikacji, konsultanci Daimler Trucks od 2020 roku mogą pomagać potencjalnym klientom pojazdów Mercedes-Benz eActros, by ocenić ich potencjał elektryfikacji. A od niedawna aplikacja jest również kompatybilna z eCanterem.

Warto zaznaczyć, że program jest możliwy do pobrania zarówno przez system iOS, jak i Android.

Rola prekursora zobowiązuje

Od momentu wdrożeniem na rynek modelu eCanter w 2017 roku, koncern FUSO uznawany jest przez wielu za inicjatora i pioniera w dziale ciężarówek elektrycznych, która od wielu lat konsekwentnie pracuje nad wprowadzaniem nowych zrównoważonych rozwiązań transportowych, które będą charakteryzowały się neutralnością pod względem emisji dwutlenku węgla.

Model eCanter odgrywa ważną rolę w osiągnięciu neutralności klimatycznej branży transportowej, co jest priorytetem dla wielu krajów europejskich. Obecnie na całym świecie klienci korzystają z ponad 300 egzemplarzy eCanterów.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>