Share This Post

Aktualności / jazda / Technologia

WIELTON: Dedykowane naczepy dla Sachs Trans International

WIELTON: Dedykowane naczepy dla Sachs Trans International

Firma Sachs Trans International już wkrótce odbierze kolejną część swojego zamówienia, które zostało dostosowane specjalnie do ich potrzeb. Firma Wielton dostarczy 150 naczep Curtain Master Mega, które są przystosowane do bezpiecznego transportu m.in. urządzeń AGD oraz kręgów stali.

Sachs Trans International jest rodzinną firmą, która posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży transportowej. Obecnie firma zatrudnia ponad 770 osób, warto zaznaczyć, że firma nadal się rozwija, a liczba pracowników wciąż rośnie.

Przedsiębiorstwo bardzo dużą uwagę skupia na obsłudze klienta oraz bezpieczeństwie przewozu. Przy wyborze samochodów ciężarowych i naczep stawiają wyłącznie na sprawdzonych producentów.

Jedną z firm, z którą współpracują, jest Wielton, który do tej pory dostarczał wyłącznie naczepy kurtynowe typu coilmulda. Kolejne zamówienie dotyczyło tym razem naczep wielofunkcyjnych, które będą wyposażone w wiele rozwiązań dostosowanych do potrzeb przedsiębiorstwa.

Prezes Zarządu Sachs Trans International Sp. z o.o., Marek Sachs podczas swojej wypowiedzi podkreśla, że docenia współpracę z firmą Wielton w szczególności pod względem wysokiej jakości dostarczanych produktów.

Sachs chwali również firmę Wielton za ogromną elastyczność oraz otwartość na nowe rozwiązania, które proponują i realizują z niezwykłą starannością. Dzięki temu otrzymują produkty, które z pewnością pozwolą ułatwić pracę w firmie.

Obecnie realizowane zamówienie dotyczy naczep Curtain Master Mega, które są przystosowane do przewozu niemal każdego rodzaju towarów. Specjalna powierzchnia naczepy pozwala na przewóz towarów zarówno luzem, jak i w opakowaniach, czy na paletach.

Zamówione przez Sachs Trans produkty zostały dodatkowo wyposażone w system umożliwiający przewóz stali w kręgach (coilmuldę), a także BDE, dzięki któremu załadunek jest możliwy na całej przestrzeni ładunkowej. Warto dodać, że naczepy posiadają certyfikat DC 9,5, który umożliwia przewóz modułów dla Automotive oraz certyfikat XL, niezbędny do transportu napojów.

W naczepach Curtain Master wykorzystano innowacyjną konstrukcję dachu, tylnego panelu oraz przedniej ściany. Dzięki zastosowaniu technologii spawania hybrydowego oraz wzmocnieniu upięć udało się osiągnąć wysoką szczelność naczepy.

Naczepy posiadają także dodatkowe wyposażenie m.in.: podnoszoną trzecią oś, hydraulicznie podnoszony dach z dodatkową regulacją wysokości. Opisywany model naczepy został opracowany i przetestowany w jednym z najnowocześniejszych w Europie działów badawczo-rozwojowych.

Firma Sachs Trans odebrała już część swojego zamówienia. W okresie od lutego do maja przedsiębiorstwo odebrało już 50 naczep, które zostały specjalnie spersonalizowane. Pozostałe 100 sztuk zostanie odebrane prawdopodobnie do końca roku 2021.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>