Share This Post

Aktualności / Samochody ciężarowe / Technologia

Koncern IVECO zaprezentował najnowszy samochód ciężarowy

Koncern IVECO zaprezentował najnowszy samochód ciężarowy

Nowy szosowy samochód ciężarowy IVECO S-WAY powstał przede wszystkim z myślą o ponoszeniu jak najniższych kosztów przez ich właścicieli, które związane są z jego posiadaniem. Dla producentów ważne było również zapewnienie wysokiej produktywności pojazdu.

Samochód podczas jazdy zużywa jeszcze mniej paliwa, niż pozostałe modele tej firmy, których spalanie i tak należało do najniższych na rynku. Tak duża oszczędność jest możliwa dzięki zastosowaniu nowych silników oraz nowej generacji tylnej osi, a także nowym technicznym rozwiązaniom.

Nowe IVECO zostało wyposażone w cyfrowego asystenta IVECO Driver Pal, który pozwala na znacznie większą koncentrację kierowcy podczas jazdy. Warto zaznaczyć, że pojazd jest także przyjazny dla środowiska i jest idealnym egzemplarzem dla każdego właściciela firmy transportowej.

Samochody IVECO cieszą się ogromną popularnością w branży przewozowej, przede wszystkim ze względu na duży komfort jazdy. Nowy IVECO S-WAY z pewnością będzie kontynuował dalsze sukcesy tej marki.

Klienci już teraz doceniają zwiększenie wydajności i jednoczesne obniżenie kosztów utrzymania tych pojazdów, dzięki możliwości indywidualnych konfiguracji pakietów. Ciekawostką może być fakt, że 80% klientów wykupuje pełen pakiet usług telematycznych.

Zgodnie z pozyskanymi informacjami, sprzedaż nowego IVECO S-WAY przewyższyła początkowe oczekiwania. W szczególności pojazdy napędzane gazem ziemnym stały się przodownikami na terenie Europy. Obecnie stanowią one ponad 25% sprzedawanych samochodów.

Model S-WAY jest idealnym rozwiązaniem na długie trasy, ponieważ dzięki zastosowanym ulepszeniom pozwala na znacznie większe osiągi, a zużycia paliwa jest niższe nawet o 3%. Parametry nowego IVECO znacznie podnoszą poprzeczkę w branży samochodów ciężarowych.

Wyższa wydajność została osiągnięta, dzięki połączeniu 13-litrowego silnika z tylnymi osiami o zmniejszonych oporach wewnętrznych. Takie rozwiązanie pozwala na znacznie zmniejszenie prędkości obrotowej i jednocześnie poprawę wydajności na długich trasach.

Na poprawę efektywności i obniżenie zużycia paliwa w nowym IVECO S-WAY, mają wpływ także inne zastosowane rozwiązania. Wykorzystanie automatycznej klimatyzacji z trybem Eco pozwala na eliminację zbędnego zużycia energii, a nowe aerodynamiczne osłony słupka A, nadają kabinie opływowy kształt.

Warto zaznaczyć, że opisywany pojazd ciężarowy, dzięki wyposażeniu w silniki nowej gamy, spełniają normy emisji Euro VI/E oraz są przystosowane do napędzania 100% biopaliwem drugiej generacji.

Silniki Cursor 13 stosowane w produkcji nowego IVECO S-WAY występują w dwóch nowych wariantach mocy: 490 KM i 530 KM. Model z zastosowaniem silnika o mocy 490 KM jest idealnym rozwiązaniem w transporcie długodystansowym, ze względu na niskie koszty posiadania.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>