Share This Post

Aktualności / jazda / Nieuws / Środowisko / Technologia

Niemiecki e-salon wchodzi do Polski

Niemiecki e-salon wchodzi do Polski

Ruszyła działalność internetowej platformy do kupowania samochodów osobowych on-line Autohero. Portal umożliwia bezpieczny zdalny wybór interesującego nas auta oraz przeprowadza przez cały proces kupna pojazdu.

Autohero należy do międzynarodowej cyfrowej platformy motoryzacyjnej AUTO1 Group, zajmującej się skupem i sprzedażą samochodów używanych od komisów samochodowych. Marka jest już dostępna w dziewięciu krajach europejskich. Poza Polską są to Niemcy, Austria, Szwecja, Holandia, Belgia, Francja, Włochy i Hiszpania.

Jak to działa?

Każdy użytkownik ma możliwość zapoznania się z ofertą i wyboru interesującego go pojazdu spośród ponad 1000 dostępnych w ofercie. Stacjonarny salon znajduje się w Warszawie i jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 20.

Na portalu każdy pojazd można dokładnie obejrzeć, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Po dokonaniu wyboru potwierdzamy, jaki pojazd nas interesuje. Mamy także możliwość kontaktu mailowego lub telefonicznego z pracownikami salonu, aby zasięgnąć dodatkowych informacji lub ustalić szczegóły zakupu.

Po elektronicznym podpisaniu umowy sprzedający czeka na wpłatę. Istnieje również możliwość wybrania atrakcyjnego sposobu finansowania w formie kredytu. Według informacji prezentowanych na stronie serwisu decyzja o przyznaniu kredytu ma być wydawana błyskawicznie.

Maksymalnie następnego dnia po uruchomieniu kredytu lub zaksięgowaniu wpłaty samochód jest gotowy do odbioru. Każdy pojazd jest ozonowany przed wydaniem. Salon umożliwia odbiór osobisty w Warszawie lub bezpłatny dowóz do klienta w dowolne miejsce na terenie całego kraju.

W tych kilku prostych krokach możemy nabyć auto wygodnie i bez wychodzenia z domu. W kontekście pandemii Covid-19 wydaje się to szczególnie korzystną opcją. Jak w przypadku każdego zakupu przez internet, możemy dokonać zwrotu pojazdu w ciągu 14 dni od otrzymania auta, bez podawania przyczyny.

Sprzedający deklarują, że każdy pojazd jest szczegółowo sprawdzany i wyceniany przez doświadczonych rzeczoznawców. Dodatkowo Autohero obejmuje roczną gwarancją każde sprzedawane przez siebie auto osobowe. Firma wyznacza więc nowy kierunek rozwoju handlu używanymi samochodami i wynosi go na wyższy poziom.

Odkupowanie używanych samochodów

Platforma planuje dalszy rozwój na terenie Polski. Wystartowała strona kupimytwojsamochod.pl, dzięki której możemy bezpiecznie sprzedać swoje dotychczasowe auto. Podając podstawowe dane dotyczące samochodu, otrzymamy bezpłatną wycenę i na tej podstawie decydujemy o ewentualnej jego sprzedaży.

Usługa jest w pełni bezpłatna i połączona z możliwością bezpośredniej sprzedaży ponad 60 000 dealerom w całej Polsce. Portal gwarantuje też szybką wypłatę środków i wypowiedzenie umowy OC w ciągu maksymalnie 7 dni.

 

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>