Share This Post

Samochody ciężarowe / Technologia

Mercedes-Benz prezentuje nowości – eCitaro G, Intouro i Sprinter City 75

Mercedes-Benz prezentuje nowości – eCitaro G, Intouro i Sprinter City 75

Mercedes-Benz może pochwalić się premierami trzema nowymi modelami, które poszerzą ofertę marki Mercedes. Już wkrótce na drogach spotkamy w pełni elektryczny eCitaro Gi, nowy minibus Sprinter City 75 oraz autobus Intouro.

Nowe przegubowe autobusy eCitaro G są w pełni elektryczne, istnieje również możliwość wyposażenia go w innowacyjne baterie polimerowe. Akumulatory montowane w eCitaro i eCargo G są ładowane standardowo za pomocą wtyczki, gdzie moc ładowania wynosi 150 kW.

Zastosowanie baterii polimerowych w autobusach Mercedesa jest pierwszym takim rozwiązaniem na świecie. Zastosowane akumulatory cechują się wysoką gęstością energetyczną, która jest o jedną czwartą większa niż w klasycznych bateriach litowo-jonowych.

W korzystnych warunkach dotyczących m.in. prędkości, obciążenia i topografii pozwoli osiągnąć zasięg do 220 km. W zimę przy włączonym ogrzewaniu autobus jest w stanie przejechać odległość 170 km, co jest imponującym wynikiem.

Wprowadzony model ma długość 18,13 m, a w swoim wnętrzu pomieści aż 145 pasażerów. Autobusy eCitaro są idealnym rozwiązaniem dla zatłoczonych miast, dlatego w przypadku linii o dużej liczbie przewożonych pasażerów stanowią najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Kolejnym flagowym modelem marki Mercedes-Benz ma być minibus Sprinter City 75. Pojazd ma długość 8,5 metra i może zapewnić miejsce dla maksymalnie 38 pasażerów.

Nowy minibus charakteryzuje się elastycznością ze względu na wąską sylwetkę, która pozwala na swobodne poruszanie się wąskimi uliczkami miast. Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa oraz profilowane fotele gwarantują bezpieczną i komfortową jazdę. 

Ze względu na istniejącą sytuację na świecie związaną z pandemią COVID-19, dla bezpieczeństwa kierowców montowane są zamkniętą i przeszkloną przegrodę stanowiska pracy. Takie rozwiązanie będzie dostępne do końca roku.

Kolejnym nowym modelem Mercedesa jest autobus międzymiastowy Intouro. Oferuje on szeroką gamę konfiguracji od funkcjonalnego wysokopodłogowego autobusu międzymiastowego, aż po komfortowy autobus wycieczkowy.

Układ napędowy gwarantuje Intouro doskonałe osiągi w każdym obszarze zastosowania. Silnik BlueEFFICIENCY Power charakteryzuje się ogromną ekonomicznością oraz jest przyjazny dla środowiska. 

Producent podkreśla wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki zastosowaniu układu wspomagania hamowania awaryjnego Active Brake Assist 5. Jest to system, w którym zastosowano połączenie radaru i kamery.

Mercedes Intouro to perfekcyjne rozwiązanie dla różnorodnych zastosowań, które stanowi idealne połączenie miast z okolicznymi wioskami. Autobus jest bardzo oszczędny, a także dobrze przystosowany do całodniowego dnia pracy.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>