Share This Post

Aktualności / jazda / Napędowy & Logistyka / Samochody ciężarowe / UE

Firma DAF wprowadza na rynek nowy elektryczny model CF o zasięgu 200 kilometrów 

Firma DAF wprowadza na rynek nowy elektryczny model CF o zasięgu 200 kilometrów 

DAF to holenderski producent samochodów ciężarowych z siedzibą w Eindhoven założony w 1928 roku. Na początku działalności firma produkowała również samochodu osobowe. Po II Wojnie Światowej zaczęto sprzedawać samochody ciężarowe oraz autobusy. Do dziś DAF to szanowany na całym świecie koncern motoryzacyjny. 

Nowa wersja CF Electric

Firma DAF wprowadziła na rynek nową wersję swojego CF Electric o deklarowanym zasięgu ponad 200 km (!), czyli dwa razy większym niż w poprzednio prezentowanym modelu.

To kolejny milowy krok w rozwoju elektrycznych układów napędowych firmy DAF Trucks. Wprowadzenie akumulatorów (nowej generacji) daje kolejne korzyści, jakim jest redukcja całkowitej masy o 700 kg. A obniżenie wagi pojazdu spowodowało zwiększenie ładowności.

DAF jest czołową firmą w rozwoju i sprzedaży w pełni elektrycznych samochodów ciężarowych na całym świecie.

Terenowe testy eksploatacyjne pierwszych modeli CF Electric rozpoczęły się już w 2018 roku u klientów holenderskich i niemieckich. 

Testy wypadły pozytywnie i w zeszłym roku do sprzedaży trafiła druga generacja pojazdów — wyposażona w nowe oprogramowanie i nową deskę rozdzielczą. 

DAF CF Electric jest idealny dla obszarów miejskich. Firma DAF oferuje obecnie ciągnik CF Electric jako ciągnik 4 × 2 (DMC: 37 ton) oraz jako podwozie pod zabudowę 6 × 2 z kierowaną osią wleczoną dla maksymalnej zwrotności (DMC: 28 ton). 

Akumulator jest kondycjonowany (temperatura zawsze utrzymuje się w granicach od 25 do 45 stopni Celsjusza, niezależnie od pogody), dzięki tej funkcji wydajność i trwałość akumulatora wzrasta.

Dzięki ulepszonemu akumulatorowi odnotowano dwukrotny wzrost wydajności w porównaniu z poprzednimi modelami. Pełne ładowanie akumulatora odbywa się zwykle w bazie domowej ciężarówki i trwa około 75 minut przy użyciu stacji ładującej o mocy 250 kilowatów. 

Ładując akumulator podczas (rozładowywania) załadunku lub podczas przerwy kierowcy, możliwe jest przejechanie do 500 kilometrów dziennie w DAF CF Electric. Jest to bardzo korzystne pod względem produktywności i wydajności pojazdu.

 W sprzedaży we wrześniu 2021 roku

CF Electric o zwiększonym zasięgu trafi do sprzedaży we wrześniu, a sama dostawa ma być rozpoczęta w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Ponieważ korzystanie z pojazdów elektrycznych jest wymagające, klienci muszą mieć odpowiednie podejście do obsługi pojazdu. Dlatego firma DAF gwarantuje wszystko, czego klienci potrzebują. 

Między innymi oferuje wsparcie za pośrednictwem zaawansowanych modeli symulacji tras, aby pomóc w opracowaniu najbardziej efektywnego planowania ich pojazdu (m.in. porady dotyczących inteligentnego i wydajnego ładowania akumulatora). 

Firma DAF oferuje również porady – wspólnie z wybranymi dostawcami, takimi jak VDL – dotyczące optymalnej infrastruktury ładowania. 

Co sądzisz o elektrycznych autach ciężarowych? Miałeś okazję już je przetestować? 

 

 

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>