Share This Post

Nieuws

Renault Trucks wprowadza na rynek brytyjski pojazd o zerowej emisji spalin

Renault Trucks wprowadza na rynek brytyjski pojazd o zerowej emisji spalin

Spółka Renault Trucks wprowadziła na rynek brytyjski 26-tonową, w pełni elektryczną ciężarówkę. Renault D Wide ZE będzie pierwszym pojazdem z zerową emisją spalin wyprodukowanym przez Renault dla Wielkiej Brytanii.

Napędzany dwoma silnikami elektrycznymi, pojazd będzie miał maksymalną moc 370kW i moment obrotowy 850Nm. Jego zasięg wyniesie do ok. 150 km, w zależności od zastosowania i specyfikacji pojazdu.

Samochód jest wyposażony w akumulator o mocy 220kW i 22kW ładowarkę AC, która przy szybkim ładowaniu może pobierać do 150kW prądu stałego.

Carlos Rodrigues, dyrektor zarządzający Renault Trucks w Wielkiej Brytanii i Irlandii, podczas rozmowy na temat premiery, powiedział: „Dzisiejszy dzień stanowi znaczący kamień milowy w naszej transformacji w zakresie mobilności miejskiej, wraz z przybyciem do Wielkiej Brytanii pierwszego w pełni elektrycznego MHD wprowadzonego na rynek na początku tego roku.”

Kontynuuje: “Z radością przedstawiamy naszą gamę ZE pasującą do większości zastosowań miejskich i dostaw na ostatnim odcinku trasy, od 3,1 tony do 26 ton. Dostępne są one dla […] Wielkiej Brytanii i Irlandii.”

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>