Share This Post

Nieuws / UE

Wolniejszy powrót do normalnego funkcjonowania brytyjskiego sektora transportowego niż u europejskich sąsiadów

Wolniejszy powrót do normalnego funkcjonowania brytyjskiego sektora transportowego niż u europejskich sąsiadów

Branża transportowa w Wielkiej Brytanii wraca do stanu sprzed epidemii wirusa, jednak proces wychodzenia z kryzysu jest wolniejszy niż w przypadku jego europejskich konkurentów.

Dane wykazują, że aktualnie Wielka Brytania utrzymuje się na poziomie 84% swojej działalności sprzed kryzysu Covid-19, w porównaniu z Niemcami (99%), Włochami (98%), Francją (97%) oraz Holandią i Polską (w obu przypadkach 92%).

Od drugiego tygodnia zamknięcia, brytyjski przemysł transportowy odrobił straty w tempie 2,6% tygodniowo. We Francji i we Włoszech wskaźniki te wynoszą odpowiednio 4,8% i 2,7%.

W Wielkiej Brytanii transport żywności, lekarstw i poczty pozostaje na stosunkowo wysokim poziomie, podczas gdy dostawy materiałów biurowych i inna działalność usługowa dla przedsiębiorstw przebiegają wolniej.

Beverley Wise, dyrektor sprzedaży na platformie Webfleet w Wielkiej Brytanii i Irlandii, mówiła na temat tych ustaleń: „Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, kluczowym jest, abyśmy jak najlepiej wykorzystali dostępne nam anonimowo zgromadzone dane w analizie wpływu na naszą działalność i gospodarkę.”

Kontynuowała, tłumacząc, że „głęboki wgląd w dane […] pomoże również naszym klientom w ponownym sprowadzeniu ich firm na właściwe tory, gdy te tylko zaplanują swoją strategię odbudowy.”

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>