Share This Post

Technologia

Chiny liderem wśród dostawców elektrycznych samochodów ciężarowych

Chiny liderem wśród dostawców elektrycznych samochodów ciężarowych

Stwierdzenie, że Chiny zdominowały rynek elektrycznych samochodów ciężarowych nie jest wcale przesadą. Kraj ten wyprzedza swoich konkurentów pod względem produkcji ciężarówek elektrycznych. A pojawiające się sygnały świadczą o tym, że sprzedaż ciężarówek elektrycznych już niedługo ruszy na cały świat.

W chwili obecnej zdecydowana większość sprzedanych pojazdów każdego roku odbywa się w Chinach. W Europie i Stanach Zjednoczonych większość aktywności na rynku elektrycznych samochodów ciężarowych o dużej ładowności mieści się jedynie w zakresie demonstracji i prób konsumenckich.

Możliwe jest jednak, że przyjęcie tego rozwiązania zacznie się przesuwać poza granice Chin. Oto dlaczego…

Tesla planuje zwiększyć produkcję swoich półciężarówek, współpracując z firmami rozpoczynającymi działalność i tradycyjnymi producentami ciężarówek w celu zwiększenia produkcji pojazdów zasilanych elektrycznie.

W ostatnim czasie pojawiła się również duża aktywność ze strony Nikola Motors. Spółka planuje rozpocząć produkcję modeli zasilanych akumulatorami i wodorowymi ogniwami paliwowymi. Według doniesień firmy, w 2023 r. ma ona zrealizować 14.000 zamówień wstępnych na swój samochód ciężarowy z ogniwami paliwowymi. Z informacji poufnych wynika, że zamówienia te pochodzą głównie z Europy, USA i Kanady.

Oczekuje się również, że europejskie przepisy klimatyczne przyczynią się do wzrostu sprzedaży na całym kontynencie.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>