Share This Post

UE

Pierwsza ciężarówka Hyundai’a z ogniwami paliwowymi wyrusza do Europy

Pierwsza ciężarówka Hyundai’a z ogniwami paliwowymi wyrusza do Europy

Pierwsza ciężarówka Hyundai’a z ogniwami paliwowymi przyjechała do Szwajcarii. Dziesięć ciężarówek Xcient Fuel Cell będzie dostępnych w leasingu, ponadto producent ciężarówek planuje wysłać w tym roku kolejne 40 do Szwajcarii.

Firma opisuje ten pojazd jako pierwszy seryjnie produkowany samochód ciężarowy o dużej ładowności z ogniwami paliwowymi i planuje wprowadzić go na rynek w liczbie 1600 do 2025 roku.

Mówiąc o nowych ciężarówkach, Cheol Lee, wiceprezes wykonawczy i szef działu pojazdów użytkowych w Hyundai Motor, powiedział: „Xcient Fuel Cell to współczesna rzeczywistość.”

Kontynuował: „Budowa kompleksowego ekosystemu wodorowego, w którym kluczowe potrzeby transportowe są zaspokajane przez pojazdy takie jak Xcient Fuel Cell, doprowadzi do zmiany podejścia, która wyeliminuje emisje pochodzące z samochodów zachowując przy tym równowagę ekologiczną.”

Firma ma już doświadczenie w produkcji elektrycznych samochodów osobowych z ogniwami paliwowymi (ix35 i Nexo) i jest gotowa na ruszenie z produkcją samochodów ciężarowych.

Firma opracowuje również samochód ciężarowy do transportu na długie dystanse, zdolny do przejechania 600 mil na jednym ładowaniu, który ma nadzieję dostarczać do Europy i Stanów Zjednoczonych.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>