Share This Post

Nieuws / Uncategorized

Rząd ogłasza zawieszenie opłat od samochodów ciężarowych

Rząd ogłasza zawieszenie opłat od samochodów ciężarowych

Jeśli twoja firma transportowa została mocno dotknięta przez kryzys związany z Covidem, ucieszy cię wiadomość o pewnej pomocy, która została wdrążona. 

Rząd ogłosił, że opłata za samochody ciężarowe z Wielkiej Brytanii i z zagranicy zostanie zawieszona na okres 12 miesięcy od 1 sierpnia 2020 r., jak podaje Chartered Institute of Logistics and Transport w Wielkiej Brytanii.

Zmniejszy to koszty ponoszone przez około 100 000 brytyjskich przewoźników, jak również przez europejskich przewoźników wjeżdżających do Wielkiej Brytanii. 

W oświadczeniu dla całej branży, rzecznik rządu powiedział: „Branża transportowa ma kluczowe znaczenie dla utrzymania ruchu w kraju i odgrywa zasadniczą rolę we wspieraniu odbudowy naszej gospodarki i jej wzrostu. Zawieszenie opłaty wyrównawczej ma na celu zapewnienie pewnej ulgi przewoźnikom, biorąc pod uwagę trudności, z jakimi boryka się ten sektor w czasie pandemii.”

Zapowiedziano analizę opłaty wyrównawczej

Nie ma potrzeby podejmowania jakichkolwiek działań, aby kwalifikować się do zwolnienia. Zobaczysz po prostu, że podczas opłacania podatku akcyzowego od pojazdów lub podatku drogowego, w terminie wznowienia od sierpnia, opłata zostanie wyrównana do zera.

Wszystkie pojazdy będą korzystać z rocznej ulgi, licząc od daty kolejnego przedłużenia. 

Rząd zapowiedział również, że w przyszłym roku będzie współpracował z zespołami reprezentującymi transport towarowy w celu dokonania analizy opłat od pojazdów ciężarowych, aby zagwarantować, że nadal będą one spełniały swoje cele. 

Opłata wyrównawcza dla samochodów ciężarowych dotyczy wszystkich samochodów ciężarowych powyżej 12 ton. Wysokość opłaty zależy od masy pojazdu, konfiguracji osi i okresu trwania. 

W 2019 roku została ona zmieniona w celu dostosowania stawek w zależności od emisji zanieczyszczeń przez samochody ciężarowe. Samochody ciężarowe spełniające najnowsze normy emisji spalin Euro 6 kwalifikują się obecnie do 10% zniżki w stosunku do stawki standardowej. Właściciele starszych ciężarówek muszą płacić nawet do 20% więcej.  

Czy zawieszenie opłaty wyrównawczej dla samochodów ciężarowych będzie miało wpływ na Twoją firmę transportową?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>