Share This Post

Nieuws

Pandemiczna zamiana pracy: Pracownik Glampsite na kierowcę ciężarówki

Pandemiczna zamiana pracy: Pracownik Glampsite na kierowcę ciężarówki

Pandemia koronaawirusa zrodziła wiele niezwykłych historii.

Słyszeliśmy o kierowcach śpiących w swoich kabinach, żeby chronić swoje rodziny przed zakażeniem. Widzieliśmy również, jak kierowcy rozdają darmowe jedzenie innym kierowcom ciężarówek na autostradach, aby zrekompensować brak udogodnień.

Najnowsza niesamowita historia to opowieść o pracowniczce Glampsite, która na początku wybuchu epidemii została kierowcą ciężarówki.

Jak donosi dziennik ‘Guardian’, Kayleigh Easton – kierowniczka placówki Sedgewell Barn Holidays – zasiadła za kierownicą ciężarówki, kiedy zamknięto jej centrum.

Jak udało jej się dokonać tak szybkiej zmiany?

„Niedawno uzyskałam prawo jazdy na samochody ciężarowe, więc zostałam przeniesiona do siostrzanej firmy Tweddle Transport, dostarczającej ziemniaki”, wyjaśniła.

Zmieniając pracę poszła w ślady swojego taty i brata, którzy prowadzą samochody ciężarowe. Kayleigh powiedziała, że „zawsze chciała to robić” i jest wdzięczna za tę pracę, nawet jeśli „czas spędzony w domu byłby przyjemniejszy”.

Kayleigh dostarcza ziemniaki do supermarketów i fabryk chipsów na terenie całego kraju. Jednak, mimo że doświadczenie to opisuje „fantastycznym”, przyznaje, że nie widzi siebie za kierownicą na pełnym etacie.

„Mam konie i psy, więc nie mogę tego robić na stałe” powiedziała. Dodała, że tęskni też za swoją normalną pracą i nie będzie tęsknić za „tkwieniem w gorącej, lepkiej ciężarówce”.

Wygląda na to, że Kayleigh wróci do „upewnienia się, że kempingi są gotowe” kiedy tylko jej placówka otworzy się ponownie. Lecz jak odnalazła się jako kobieta-kierowca w tym, co tradycyjnie było „męskim światem”?

„Oczywiście bycie kobietą i kierowcą ciężarówki to dość ciężka praca”, powiedziała. „Przy obecnych ograniczeniach związanych z koronaawirusem, często muszę chodzić do męskich toalet, które nie są przyjemne i trudno jest dostać gorące jedzenie przy zamkniętych restauracjach”.

Czuła też, że inni kierowcy patrząc na nią, myślą: „Nie możesz tego robić, przecież jesteś kobietą”.

Nie jest to łatwa robota. Ale brawa dla niej za pomoc w czasie pandemii! 

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>