Share This Post

Nieuws

Opublikowany został raport dotyczący bezpieczeństwa drogowego branży transportowej

Opublikowany został raport dotyczący bezpieczeństwa drogowego branży transportowej

Opublikowany został nowy raport sporządzony przez Brake’s Global Fleet Champions, w którym wzywa się kierowców i władze do priorytetowego zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wyniki raportu ujawniły, że około jedna trzecia wypadków drogowych w krajach o wysokich dochodach jest uważana za związane z pracą.

Mary Williams, dyrektor naczelna firmy Brake i współautorka raportu, wyjaśniła: „Ten niezwykle istotny raport jest pierwszym międzynarodowym raportem tego rodzaju, jednoczącym głosy nawołujące do pilnego podjęcia kwestii ofiar śmiertelnych i rannych na drogach, spowodowanych przez pojazdy poruszające się w celach służbowych, które są znaczącym odsetkiem ofiar śmiertelnych na drogach.

„Władze i pracodawcy powinni bezzwłocznie podjąć działania, stawiając kwestie bezpieczeństwa ruchu drogowego na pierwszym miejscu przy podejmowaniu decyzji biznesowych oraz przy sporządzaniu dokumentacji dotyczącej bezpieczeństwa pracy i zrównoważonego rozwoju.”

Zgodnie z treścią wspomnianego raportu, władze powinny podjąć więcej działań w celu ulepszenia przepisów dotyczących firm i ich kierowców oraz usprawnić gromadzenie danych na temat przyczyn wypadków przy pracy.

W raporcie zaleca się również, aby przedsiębiorstwa posiadały własną politykę i procedury, które pomogą im w kontrolowaniu ryzyka drogowego dla pracowników i całego łańcucha dostaw.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>