Share This Post

Nieuws / Uncategorized

Tragiczny wypadek powoduje zmiany w szkoleniu kierowców samochodów ciężarowych

Tragiczny wypadek powoduje zmiany w szkoleniu kierowców samochodów ciężarowych

Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego i samochodu ciężarowego spowodował wprowadzenie zmian w szkoleniu kierowców w Wielkiej Brytanii.

BBC News informuje, że 82-letni Dudley Howe zginął po wejściu przed ciężarówkę stojącą w kolejce w Attleborough w Norfolk. Materiał filmowy z wideorejestratora wskazuje na to, że kierowca samochodu ciężarowego nie widział Dudleya wchodzącego na drogę, co spowodowało śmiertelny wypadek.

Kierowca Simon Rayner został oczyszczony z zarzutu spowodowania śmierci przez nieostrożną jazdę, lecz ława przysięgłych poinformowała go, że zobaczyłby Dudleya, gdyby lusterka samochodu ciężarowego zostały prawidłowo wyregulowane.

Okropny wypadek, a dodatkowo pogarsza go fakt, że można było go uniknąć.

Aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości, Agencja Rejestracji Kierowców i Pojazdów (DVSA) oświadczyła, że wprowadzi dodatkowe pytania do testu teoretycznego dla większych pojazdów.

Szybkie działanie agencji jest następstwem złożenia przez koronera Norfolk, Jacqueline Lake raportu ostrzegającego o zagrożeniu kolejnymi ofiarami śmiertelnymi w przypadku niepodjęcia działań.

Poruszyła ona kwestię użytkowania i ustawiania lusterek, wskazujących obszar bezpośrednio przed ciężarówką.

Dyrektor generalny DVSA Gareth Llewellyn powiedział, że zmiany w teście teoretycznym będą obowiązywać od jesieni tego roku.

W liście formalnym Llewellyn podkreślił, że kierowcy samochodów ciężarowych muszą co pięć lat ukończyć 35 godzin szkolenia okresowego, aby zachować świadectwo kwalifikacji zawodowych (DCPC), które „zwraca uwagę na martwe punkty wokół kabiny samochodu ciężarowego”.

Oprócz zmiany dotyczącej szkolenia kierowców samochodów ciężarowych rzecznik DVSA dodał, że w ramach kampanii w mediach społecznościowych agencja będzie również podkreślać potrzebę zapewnienia kierowcom odpowiedniego ustawienia lusterek podczas każdej podróży na przestrzeni sześciu miesięcy.

Dlatego zachęcamy wszystkich kierowców samochodów ciężarowych, aby przed każdą podróżą sprawdzali lusterka w celu wyeliminowania martwego pola.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>