Share This Post

Nieuws / Uncategorized

Ciężarówki jeżdżą po drogach wraz z nowymi rowerzystami

Ciężarówki jeżdżą po drogach wraz z nowymi rowerzystami

Porozmawiajmy przez chwilę o rowerzystach. Niektórzy kierowcy samochodów ciężarowych zgłaszali, że obserwują ich coraz więcej na drogach, jako, że szukają sposobów na unikanie transportu publicznego i zwiększenie aktywności fizycznej. Samo w sobie powoduje to jednak kilka problemów związanych z bezpieczeństwem.

Wielu z nowych rowerzystów, którzy przetarli zakurzone rowery z garażów, prawdopodobnie nie jeździło dotychczas po drogach – lub nie jeździło długo.

Rzecznik prasowy partnerstwa na rzecz bezpieczeństwa drogowego John Siddle poinformował w Lincolnshire Live, że obawia się o brak sprzętu ochronnego, a także o rażące łamanie zasad przez niektórych rowerzystów, którzy jeżdżą w grupach.

Mówił także o kwestiach bezpieczeństwa związanych z brakiem ruchu na drogach, co w połączeniu z „wolno poruszającymi się rowerzystami” stanowiło ogromne zagrożenie.

Przy zmniejszonym o 60% ruchu na powiatowych drogach, niektórzy kierowcy pędzą, narażając na niebezpieczeństwo innych użytkowników dróg, zasugerował Siddle.

„Dzięki niewielkiemu ruchowi na drogach ludzie mogą pokonać znaczne odległości widząc inne pojazdy”, powiedział. „Nie ma żadnych typowych czynników pobudzających ani zagrożeń, więc prędkości są coraz większe.”

„Częścią bezpiecznej jazdy jest posiadanie wokół siebie bodźców, które sprawiają, że człowiek staje się aktywny, np. inni kierowcy, których tutaj niestety nie ma.”

Brak bodźców, w połączeniu ze zmęczeniem pracowników na stanowiskach kluczowych, którzy muszą pracować na długich, stresujących zmianach, nie jest dobrym połączeniem dla bezpieczeństwa drogowego.

Lincolnshire Live zwrócił się również do kierowcy ciężarówki, który powiedział, że jest „mocno zaniepokojony” tym, co widzi na drogach.

Kierowca, który chciał pozostać anonimowy, powiedział: „Niektórzy przestrzegają przepisów, są bardzo grzeczni i zjeżdżają na bok, abyśmy mogli bezpiecznie przejechać, po czym mamy grupę rowerzystów niczym Tour de France, którzy jeżdżą w grupach dwu- i trzyosobowych – bez dystansu społecznego.”

Wyjaśnił, że ciężarówki nie potrafią wykonywać szybkich manewrów, więc jeśli natknie się na rowerzystów w grupie na ślepym zakręcie, jest zmuszony zjechać na drugą stronę drogi. „Nie dam im szansy na jutro, jeśli przejadę prosto”, podkreślił.

Co powiesz na jego uwagi i na uwagi eksperta ds. bezpieczeństwa drogowego? Pozostańcie bezpieczni!

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>