Share This Post

Redakcyjny

Nowy w branży transportowej? Nie popełnij tych błędów

Nowy w branży transportowej? Nie popełnij tych błędów

Wybierając ścieżkę kariery, transport ciężarowy może wydawać się dość zniechęcający. Przynajmniej na początku.

W końcu przewozisz do 44 ton ładunku po różnych drogach. A w razie gdybyś znalazł się w niezręcznej sytuacji – do pomocy masz mnie.

Jeden mały błąd może okazać się mieć duże konsekwencje.

Z pewnością nie sprawi to, że poczujesz się teraz lepiej, ale świadomość niektórych z najczęstszych błędów żółtodziobów może pomóc ci w ich wyeliminowaniu.

Jeśli jesteś początkującym kierowcą ciężarówki, poniżej znajdują się błędy, których należy unikać:

1 Nadmierna pewność siebie

Trzeba znaleźć równowagę między pewnością siebie a nadmierną pewnością siebie. Nadmierna lub zbyt niska pewność siebie może doprowadzić do poważnego wypadku. Pochwały nie bolą – jednak nie daj się ponieść. Będziesz początkującym kierowcą ciężarówki przez kilka lat, co najmniej! Tak więc pozostań skromny, i nie stań się przemądrzały.

2 Lekceważenie swojego zdrowia

Nie trzeba przypominać, że ciężarówki nie są z natury zdrową pracą. Spędzasz godziny siedząc na fotelu kierowcy. Musisz być cały czas skupiony. Więc, to na tobie spoczywa odpowiedzialność za utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Poświęć czas na ćwiczenia, przygotuj sobie zdrowe przekąski na drogę, rób regularne przerwy na odpoczynek. Najważniejsze jest jednak, abyś znalazł sobie pracodawcę, który będzie się Tobą przejmował.

3 Objazdy

Nie ma wątpliwości, że należy dokładnie zaplanować trasę, omijając wszelkie odcinki trasy, które mogą powodować problemy z ruchem samochodów ciężarowych, np. niskie i wąskie mosty. Jeśli z jakiegoś powodu musisz zmienić trasę, zatrzymaj się i opracuj najlepszą drogę. Obecnie jest zbyt wiele pomocy technologicznych, aby popełnić błąd w planowaniu!

4 Sam sobie poradzisz

Na wstępie tego bloga wspomnieliśmy, że życie kierowcy ciężarówki może wyglądać na samotne. Ale nie znaczy to, że trzeba iść przez nie samemu. Jeśli spotkasz się z wyjątkową sytuacją za kierownicą i nie wiesz do kogo się zwrócić, zapytaj o to kogoś – czy to kierownictwo, czy swoich kolegów po fachu. Nie ma nic wstydliwego w szukaniu pomocy – wszyscy zrozumieją, że jesteś jeszcze początkującym kierowcą.

Wszystko kręci się wokół wspólnoty kierowców ciężarówek! Nieprawdaż? 

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>