Share This Post

Redakcyjny

W obliczu globalnego kryzysu, ciężarówkarze powinni kontynuować jazdę

W obliczu globalnego kryzysu, ciężarówkarze powinni kontynuować jazdę

Podczas gdy wiele firm zamyka swoje biura i zwraca się do pracowników o pracy zdalną, nie wszystkie zawody mogą sobie na to pozwolić. Przykładem może być właśnie praca kierowcy pojazdu ciężarowego.

Kierowcy ciężarówek pełnią kluczową rolę w dostarczaniu środków medycznych, artykułów spożywczych i rolek papieru toaletowego tam, gdzie są potrzebne.

Covid-19 jest prawdziwym sprawdzianem dla łańcuchów dostaw. Mydło, maski i respiratory transportuje się od producentów do szpitali, zaś surowce potrzebne do wytworzenia tych wyrobów muszą trafić do fabryk. Półki w supermarketach nie są wystarczająco szybko uzupełniane, a zapotrzebowanie na papier toaletowy gwałtownie rośnie.

Dane z DAT pokazują, że cena przy transakcjach z natychmiastową dostawą (koszt wynajmu samochodu ciężarowego w trybie natychmiastowym) wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca o 6,1%, a wskaźnik wykorzystania przestrzeni ładunkowej wzrósł znacząco w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.

Mimo że drogi mogą wydają się być mniej zatłoczone, przy tak dużej liczbie osób pozostających w domu, to jednak korki i utrudnienia w punktach dystrybucji okazują się być prawdziwym wyzwaniem.

A to nie wszystko. Na wielu postojach dla ciężarówek zdecydowano się zamknąć przestrzeń wspólną, taką jak salony czy siłownie, tymczasem innych zmuszono do zamknięcia kawiarni i restauracji. W międzyczasie napływają doniesienia o miejscach, które wymagają od kierowców mierzenia temperatury przed wejściem czy też odmawiają im dostępu do toalet i umywalek.

Praca kierowców ciężarówek w czasach kryzysu jest bezcenna, dlatego traktujmy ich jak ludzi i okażmy im trochę wdzięczności.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>