Share This Post

Nieuws

Kierowcy ciężarówek pozbawieni możliwości mycia rąk

Kierowcy ciężarówek pozbawieni możliwości mycia rąk

Kierowcy ciężarówek w Wielkiej Brytanii zostali poinformowani, że nie mogą korzystać z toalet i umywalek w węzłach obsługujących duże brytyjskie przedsiębiorstwa. Wydaje się to absurdalne w czasach, gdy mówi się o konieczności częstszego i dłuższego mycia rąk.

List z Publicznej Służby Zdrowia w Anglii (Public Health England – PHE) został udostępniony dla kierowców, którym odmówiono dostępu do wspomnianych udogodnień.

Rozpowszechniono również zdjęcia kierowców, którym kazano siedzieć w poczekalniach, zamiast pozwolić im czekać w swoich kabinach.

Dyrektor naczelny Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych Rod McKenzie powiedział: “Takie zachowanie ze strony centrów dystrybucji jest po prostu nie do przyjęcia. Zabronienie kierowcom korzystania z toalet jest niezgodne z prawem.

“Uniemożliwianie im dostępu do toalet w czasie międzynarodowej pandemii jest absurdem.”

Jeden z kierowców, opowiadając o tym co mu się przydarzyło powiedział: “Zapytałem, czy jako kierowca muszę jeszcze siedzieć w tym tak zwanym pokoju wypoczynkowym… otoczony przez innych kierowców kaszlących i kichających… i powiedziano mi, że tak… nie może pan siedzieć w kabinie ze względu na przepisy BHP”

Tymczasem na zdjęciu widać kartkę przypiętą do drzwi toalety, która brzmi: “Kierowcy. Biorąc pod uwagę obecne obawy związane z koronaawirusem, musimy odmówić Państwu korzystania z toalety ze względu na dobro naszych pracowników. Dziękujemy za współpracę. Zarząd.”

Powinniśmy sobie nawzajem pomagać w tych trudnych czasach.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>