Share This Post

Nieuws

Kwarantanna związana z koronawirusem wpływa na globalny łańcuch dostaw

Kwarantanna związana z koronawirusem wpływa na globalny łańcuch dostaw

Wraz z rozluźnieniem przez Chiny rygorystycznych działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronaawirusa i przywrócenie gospodarce równowagi, na całym świecie obserwuje zatory w sieci dostaw.

Wyzwaniem jest znalezienie wystarczającej liczby kierowców ciężarówek, którzy mogliby dostarczyć towar – problem został spotęgowany przez publiczną panikę kupujących i gromadzących zapasy.

Zachwianie sieci dostaw przesunęło się ze wschodu na zachód, co znacznie utrudniło dystrybucję kluczowych produktów, takich jak leki i szybko psująca się żywność.

Towary, których transport trwa zazwyczaj dwa dni, zabierają teraz dwa razy więcej czasu. Obserwuje się rosnące utrudnienia i korki na granicach, co wynika z dokładniejszej kontroli zdrowia kierowców i ładunku.

Firmy przewozowe mają trudności ze znalezieniem kierowców ciężarówek gotowych podjąć transport do Włoch i Hiszpanii – obecnie najbardziej obciążonych koronaawirusem krajów. A dodatkowe koszty ryzyka związanego z transportem towarów oznaczają konieczność wyższych wypłat dla kierowców ciężarówek w celu zapewnienia odpowiedniej zdolności przewozowej.

Największym problemem jest prawdopodobnie brak wystarczającej ilości środków higieny dla każdego kierowcy. Nawet jeśli firmy transportowe złożyły zamówienia na maseczki i rękawiczki, cała produkcja (co jest zrozumiałe) trafia teraz do szpitali.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>