Share This Post

Aktualności

Na drogach Oslo w ubiegłym roku zginęła tylko jedna osoba.

Na drogach Oslo w ubiegłym roku zginęła tylko jedna osoba.

Tylko jedna osoba zginęła w wyniku wypadków drogowych w Oslo w 2019 roku.

Oficjalne dane podają również, że po raz pierwszy w historii, żadne dziecko poniżej 16 roku życia nie zmarło w wyniku wypadków drogowych w Norwegii w ciągu wspomnianych 12 miesięcy.

Jednak o ile bezpieczeństwo na drogach w stolicy jest na najwyższym poziomie w historii, o tyle liczba osób ginących w wypadkach drogowych w pozostałej części kraju nieznacznie wzrosła z 108 w 2018 roku do 110 w minionym roku.

Dla porównania, w 2019 roku na londyńskich drogach zginęło 126 osób, co oznacza wzrost o 22 osoby w stosunku do ubiegłego roku. Mimo to Wielka Brytania jest uważana za jeden z najbezpieczniejszych krajów w Unii Europejskiej jeśli chodzi o wypadki drogowe – na milion mieszkańców zginęło wówczas 30 osób.

Patrząc na przeciwieństwo powyższych krajów, na liście z największą liczbą ofiar drogowych znajdują się Bułgaria i Rumunia, gdzie na milion mieszkańców przypada średnio ponad 90 ofiar śmiertelnych.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>