Share This Post

Zdrowie

Wypadki samochodowe będące wynikiem stresu związanego z pracą

Wypadki samochodowe będące wynikiem stresu związanego z pracą

Stres powstający w pracy jest głównym czynnikiem wpływającym na liczbę wypadków, do których dochodzi na drogach. Według badań przeprowadzonych przez Lightfoot, firmę specjalizującą się w technologii pojazdów, 12% kierowców wymienia stres związany z pracą jako główną przyczynę wypadków.

Z badań tych wynika również, że 12% przypisuje winę rozmowom telefonicznym prowadzonym w czasie jazdy, a 4% obwinia za to e-maile związane z pracą.

Mark Roberts, założyciel i dyrektor generalny firmy Lightfoot, stwierdził, że badania te powinny działać jako “czerwona flaga” dla wszystkich firm eksploatujących pojazdy flotowe.

Jak Roberts wyjaśnił: “Należy wprowadzić politykę mającą na celu zmniejszenie niepotrzebnej presji na kierowców, zważywszy, że przedsiębiorstwa mają obowiązek dbać o swoich pracowników. Jeżeli zawiodą pod tym względem, mogą pojawić się poważne konsekwencje zarówno dla pracowników, jak i dla przedsiębiorstw.”

Kontynuuje: “Zbyt często kierowcy są pod presją, by dotrzeć do klienta, konsumenta lub spotkania w nierealistycznych ramach czasowych.” Prowadzi to do nadmiernego stresu i przekroczenia prędkości, co z kolei może być przyczyną wypadku.

“Przy co trzecim śmiertelnym wypadku drogowym kierowca był w drodze do pracy” mówi Roberts, ” jest to kwestia, którą menedżerowie floty muszą potraktować poważnie.”

A ty, jak bardzo stresujesz się za kółkiem?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>