Share This Post

Redakcyjny

Najdziwniejsze przepisy ruchu drogowego na świecie

Najdziwniejsze przepisy ruchu drogowego na świecie

Zapoznanie się z prawem jazdy w innych krajach może być trudne. Jeśli wziąć pod uwagę ich dziwne przepisy dotyczące prowadzenia pojazdów, może się to wydawać jeszcze trudniejsze.  

Każdy kraj ma swój własny zestaw dziwnych i wyjątkowych przepisów drogowych. Wiesz, tego rodzaju praw, które są normalne dla każdego, kto mieszka w tym kraju, ale dość dziwne dla reszty z nas.

Przykładowo, jeśli mieszkasz w Hiszpanii, będziesz wiedział, żeby nie prowadzić samochodu, słuchając muzyki na słuchawkach. Natomiast jeśli jesteś w Szwajcarii, nie będziesz mył samochodu przed domem tylko zabierzesz go do myjni. I żaden Niemiec przy zdrowych zmysłach nie zaryzykuje wyczerpania benzyny na autobahnie. Oni znają prawo.

Ale jeśli uważasz, że prawo jazdy w Europie jest trochę przypadkowe, sprawdź zasady ruchu drogowego w innych krajach na całym świecie.

Zaczniemy od Azji…

Nie ma chlapania w Japonii

Kto nie lubi jeździć przez wielką kałużę? W Japonii uważa się za nieuprzejmość (i wbrew prawu) chlapanie wody lub błota na pieszego.

Bez zatrzymywania się w Chinach

W Chinach – szczególnie w Pekinie – kierowcy nie mają prawa zatrzymywać się przed pieszymi. Co nie wydaje się do końca słuszne.

Sprawdź swoją tablicę rejestracyjną na Filipinach

Nie wolno jeździć w Manili w poniedziałek, jeśli tablica rejestracyjna kończy się na 1 lub 2.

Być może nie jest zaskoczeniem, że niektóre z najdziwniejszych przepisów dotyczących prowadzenia pojazdów można znaleźć w USA. Są duże i zwariowane…

Uważaj na siebie w Kalifornii

W San Francisco, niezgodne z prawem jest polerowanie lub suszenie samochodu zużytą bielizną. A w całym stanie Kalifornia nielegalne jest używanie drogi jako miejsca do spania w samochodzie, jazda w szlafroku – jeśli jesteś kobietą, lub wyskoczenie z samochodu jadącego z prędkością 65 km/h.

Trzymaj zwierzęta domowe w ryzach w Kentucky

Tutaj nie wolno pozwolić zwierzęciu na molestowanie pojazdu. Lepiej nie poruszajmy tej kwestii..

Nie zawracaj sobie głowy jazdą w Ohio

W Ohio nie wolno jeździć dookoła rynku więcej niż 100 razy z rzędu.

Trzymaj psy w samochodzie na Alasce

Na Alasce zabronione jest przywiązywanie psa do dachu pojazdu.

To tylko nieliczne z nich, ale istnieje o wiele więcej dziwacznych zasad ruchu drogowego. Jakie są najdziwniejsze przepisy ruchu drogowego, o których słyszeliście?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>