Share This Post

Technologia

3 przepisy dotyczące prowadzenia pojazdów, o których należy wiedzieć

3 przepisy dotyczące prowadzenia pojazdów, o których należy wiedzieć

Jako osoba, utrzymująca się z jazdy samochodem wiesz, jak często przepisy drogowe mogą ulegać zmianom. Oto przypomnienie, jakich zmian możemy się spodziewać w roku 2020..

Strefy niskiej emisji

Wiele krajów w całej Europie wprowadziło strefy niskiej emisji w miastach, między innymi Niemcy, Włochy, Dania, Republika Czeska, Francja i Portugalia. W kwietniu ubiegłego roku weszła w życie strefa bardzo niskiej emisji w centrum Londynu, a za nią mają podążać kolejne miasta. Warto zwrócić uwagę na to, że miasta nie dopuszczają do ruchu pojazdów emitujących duże ilości zanieczyszczeń, jako że przewiduje się, że system ten zostanie przyjęty w nowych obszarach w 2020 r.

Inteligentny system wspomagania prędkości

Inteligentne wspomaganie prędkości to funkcja, która od 2022 r. stanie się obowiązkowa w nowych samochodach, w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenia liczby kolizji. System składa się z kamer rozpoznających znaki drogowe, które ograniczają moc silnika, aby zapobiec nadmiernej prędkości. Inne systemy bezpieczeństwa drogowego, które mogą wkrótce również stać się obowiązkowe, obejmują ostrzeżenia o rozpraszaniu uwagi kierowcy i senności, kamery i czujniki cofania, zaawansowane systemy hamowania awaryjnego, pomoc w utrzymywaniu pasa ruchu oraz rejestratory danych z czarnej skrzynki. Cokolwiek sprawia, że drogi są bezpieczniejsze jest warte pochwały.

Lekcje jazdy na autostradach

Przez wiele lat prawo przewidywało, że kierowcy mogą jeździć po autostradzie tylko po zdaniu egzaminu. Teraz uczący się w Wielkiej Brytanii kierowcy mogą jeździć po autostradzie podczas lekcji pod warunkiem, że towarzyszy im instruktor z podwójnym systemem kontroli w samochodzie. Osoby, które kiedykolwiek jeździły na brytyjskich autostradach, zrozumieją, że wprowadzenie tej zmiany w prawie jest nieco spóźnione, ponieważ niektórzy kierowcy wydają się praktycznie nie mieć pojęcia o tym, jak dojechać z jednego rozjazdu na drugi.

Jakie zmiany w prawie drogowym Twoim zdaniem powinniśmy zobaczyć w 2020 roku?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>