Share This Post

Redakcyjny

4 powody, przez które rotacja kierowców jest taka spora

4 powody, przez które rotacja kierowców jest taka spora

Utrzymanie kierowców przez długi czas było od dawna problemem dla przemysłu transportowego. W końcu jest to rola, która wymaga, aby pracownicy przebywali z dala od domu przez długi czas, często pracując w pojedynkę, i która wiąże się z różnymi problemami zdrowotnymi związanymi ze stylem życia. Krótko mówiąc, nic dziwnego, że rotacja jest duża.

Oto cztery główne przyczyny rotacji kierowców.

1 Ludzka natura

Ludzie są zwierzętami społecznymi, zawsze szukającymi interakcji i powiązań z innymi. Każda praca, która ogranicza możliwości takich powiązań, stanowi wyzwanie dla rekrutacji i utrzymywania kontaktów. Istnieją pewne inicjatywy mające na celu zwiększenie ilości czasu spędzanego przez kierowców ciężarówek w domu, ale dowody sugerują, że należy zrobić więcej.

2 Pieniądze

Gdy kierowcom płaci się za każdy kilometr, różnica między liczbą przejechanych kilometrów w danym okresie czasu może się dramatycznie różnić. Może to skutkować dużą różnicą w rzeczywistej wypłacie. Te niespójności w płacach miesięcznych mogą spowodować, że kierowcy będą mieli trudności z budżetowaniem swoich pieniędzy. Jaka jest odpowiedź? Wynagrodzenie gwarantowane lub stałe wynagrodzenie dla kierowców długodystansowych.

3 Zdrowie

Każda praca, która wiąże się z dużą ilością podróży, zazwyczaj wiąże się z mniejszymi możliwościami zdrowego odżywiania się niż w przypadku domowych posiłków. Wygodne jedzenie nie zawsze jest najzdrowsze i może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak otyłość i choroby związane ze stylem życia. Rotacja pracowników związana ze zdrowiem od wielu lat w znacznym stopniu przyczynia się do ogólnej rotacji kierowców.

4 Oczekiwania vs rzeczywistość

Oczekiwania, jakie ludzie mają w stosunku do prowadzenia ciężarówki, rzadko są dopasowane do rzeczywistości. Pogarszająca się infrastruktura, nieefektywność łańcucha dostaw i wiele więcej. Jeśli prowadzisz ciężarówkę, nie musimy wymieniać dalej…

Share This Post

1 Comment

  1. Problemem jest brak możliwości awansu kierowcy który zatrudnia się w dużej firmie w niektórych przypadkach nie można nawet liczyć na podwyżkę.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>