Share This Post

Redakcyjny

4 korzyści z posiadania swojego zwierzaka w drodze

4 korzyści z posiadania swojego zwierzaka w drodze

Czy widziałeś historię o tym, jak kierowca ciężarówki ponownie spotkał się ze swoją kocią towarzyszką po pięciu miesiącach rozłąki? If Jeżeli nie, możesz ją przeczytać tutaj.

Spotkanie Matthew (właściciela) i Ashes (kota) wyglądało na bardzo emocjonalne i było możliwe tylko dlatego, że Ashes miała mikroczip.

W każdym razie, zastanawiałem się, jak dobrze byłoby mieć czworonożnego przyjaciela na drodze podczas jazdy.

Co gwarantuje, że długa podróż będzie szybsza? Zabranie przyjaciela na przejażdżkę, właśnie to.

Niezależnie od tego, czy wyruszasz w drogę z psem, kotem czy papugą, posiadanie zwierzęcia w fotelu pasażera przynosi wiele korzyści.

Oto niektóre z zalet zabierania zwierzęcia do pracy – gdy praca polega na prowadzeniu ciężarówki.

1 Pomagają zapobiegać samotności

Jazda godzinami to wystarczający powód, aby stracić piątą klepkę. Posiadanie zwierzaka u boku pomaga uwolnić się od uczucia samotności i może działać jak idealna deska ratunku, gdy coś nie idzie zgodnie z planem.

2 Musisz wyjść z ciężarówki

Bycie zamkniętym w kabinie ciężarówki nie jest dobre – dla zwierząt czy ludzi. Zwierzęta chętnie wychodzą na świeże powietrze i w miarę możliwości odkrywają nowe miejsca, więc jeśli masz psa pod ręką, to jest to doskonała wymówka do codziennych ćwiczeń. W zależności od poziomu energii Twojego pupila, może to być kilka razy dziennie. Regularne ćwiczenia fizyczne przynoszą wiele korzyści – od poprawy zdrowia serca po obniżenie ciśnienia krwi.

3 Możesz być bardziej towarzyski

Jeśli jest jedna rzecz, którą właściciele zwierząt domowych kochają tak samo jak spędzanie czasu ze swoimi futrzastymi przyjaciółmi, jest to mówienie o nich! Wychodzenie z psem na parking dla ciężarówek ułatwia rozpoczęcie rozmowy – nawet jeśli ta rozmowa trwa tylko kilka minut.

4 Działają przeciwstresowo

Kiedy czujesz się zdołowany, a poziom Twojego stresu wzrasta, bezwarunkowa miłość Twojego pupila (wraz z jego głupimi wybrykami) na pewno sprawi, że wszystko będzie wyglądało trochę lepiej, a Twoje życie będzie nieco pełniejsze.

Oczywiście, posiadanie zwierzęcia jako pasażera nie zawsze będzie idealne. Mogą one zrobić totalny bałagan albo uszkodzić ciężarówkę. Natomiast wysiadanie z ciepłej kabiny, bo Colin Cocker Spaniel potrzebuje przerwy na toaletę, nie jest idealne, gdy na dworze jest zimno.

Jednak bez względu na wszystkie potencjalne problemy, posiadanie zwierzęcia domowego w ręku jest warte wysiłku.

Podróżujesz z czworonożnym towarzyszem? Chcielibyśmy zobaczyć kilka zdjęć!

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>